Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék beszélgetni ELTE-GTK...

Szeretnék beszélgetni ELTE-GTK hallgatókkal. Bárki innen ELTE közgázról?

Figyelt kérdés
Pest és Pécs közt filózok. Ha Pest akkor csak az ELTE jöhet nálam szóba, viszont alig találok infót és véleményeket a suliról.

2022. jan. 15. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

En ugyan mscre járok az ELTE GTIre,de alapszakon sem nagyon más a helyzet.

Itt a fölösleges szívatás, köcsögölés megy azalatt,amit ők számonkérésnek neveznek.

A csodálatos vizsgaközpont,ahol nincs helyed a kis lof***nyi asztalon levezetni egy számolást,és aztán azt persze be kell pötyögni a miniatűr klaviatúrán, persze csak a végeredményt, úgyhogy részpontokra ne is számíts.

Ja és a pontozás úgy megy, hogy van pl 50 igazhamis kérdés, és a ha felét nem találod el helyesen,akkot automatikusan 0 pont,es utána is csak egyesével adják a pontokat=garantált szar jegy. Ja és a nagy "gyakorlat orientált képzés" amit promoznak egy hatalmas kamu,semmi gyakorlat nincsen.

Mesterszakon konzulens sincs a szakdolgozathoz.

Kerüld el minél messzebb, nagyon genyó hely.

2022. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem igaz amit az előző ír. Követelnek és nem lehet puskázni, ez néhányaknak feldolgozhatatlan. Ugyanúgy van egy csomó 4-5-ös. Én kifejezetten szeretem az itteni számánkérési rendszert, sokkal jobb nyugiban sok-sok kérdésre válaszolni, mint azon izgulni, hogy melyik néhány részletre kérdeznek majd rá.
2022. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én első féléves vagyok, igazat ír az első. Tényleg nagyon szivatnak , nem egy hallgatóbarát egyetem. Az órarend is káosz, minden héten más. Az oktatás erős és jó, de én nem ide jönnék, közösségi élet is nulla
2022. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azok akik szerint ne oda menjek, mit ajánlanának? A BGE nekem off, Corvinus ottani hallgatók beszámolói alapján is szintén no way. Amiről nem tudok semmit az a BME kozgaz. Annyi biztos hogy olyan képzés kell ami mellett van időm legalább annyit dolgozni hogy ne haljak éhen.
2022. jan. 16. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm aki BME-GTK-ra jár, a hallgatói közösség a legjobb az országba. A matek-mikro-stat-ökonometria ott viszont nagyon húzós. Sokkal nehezebb mint a BGE vagy a BCE. Az ELTE mellett is max hétvégente tudsz dolgozni, ugyanez a BME, rengeteg a ZH a szorgalmi időszakba
2022. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

#2

Mi az hogy nem igaz??????

Talán neked az jött le a válaszomból, hogy bele vagyok betegedve,mert nem lehet puskazni???

Nem,az egész vizsgaközpont olyan, mint a Nagytestvér,be van kamerazva,de nem is ez a bajon,hanem hogy nem fersz el annal a kis hülye asztalnál,nem tudsz kényelmesen levezetni egy rohadt számolást,

Illetve hogy a szakom legnehezebb számolós, matekos targyara 50! mindössze 50 rohadt perc jár es a viszgan már az utolsó 5 percben a sírás kerülgetett, hogy tudnám hibátlanra a feladatot,de 3 perc alatt nem lehet behelyettesíteni 3 rohadt hosszú képletbe és még kiszámolni is! es ezen a ponton még volt hátra 3 feladat! Minimum másfél óra járna arra a rohadt vizsgára,és aki még ezen nem gondolkodott, hanem"milyen király az online vizsga",nem tudsz visszalépni a feladatokhoz, hogy átnézd,nincs az,mint a papírosnál, hogy átugrod ami nem megy és haladsz tovább!

Közösség élet 0, kiírok egy kérdést a csoportba és senki nem reagál,nem segítik egymást a szaktársak (tisztelet a kivételnek persze).

2022. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Én nem így vettem észre, ahogy néhány előttem szóló, viszont én is csak elsőéves vagyok, szóval nem tapasztaltam annyit, mint a mesterszakos hallgató aki hozzászólt. Viszont, 16 zh után meg 2 vizsga után én azt tudom mondani, hogy én rendesen elfértem mindig, nem zavart, hogy kicsi a billentyűzet, meg lehet szokni(az már annál inkább, mikor a 0-át kb. két kézzel kellett nyomnom, hogy beíródjon, és ráadásul ez egy számvitel vizsgán, szóval ez nem volt valami jó). A közösség szerintem nem egyetemhez köthető dolog, úgy értem, szerintem hülyeség ilyet írni, hogy ,,az ELTE-n a közösség nulla", mert te alakítod a saját közösséged, ha rendszeresen ismerkedsz, stb., biztos lesznek barátaid az egyetemről, akikkel eljárhatsz akárhova. Ha meg nem teszed ezt, az nem az egyetem hibája, nem annak a feladata hogy folyamatosan legyen valami program. Néhány buli van, azon kívül ha akarsz menni, mert ráérsz, menj a barátaiddal, ennyi. Plusz, a mi szakos messenger-csoportunkban nagy az aktivitás, segítőkészség, sokan több óra alatt elkészített saját vázlatokat, jegyzeteket küldenek be, szóval itt is más tapasztalataim vannak, mint egy előttem szólónak. Én mindenből könnyen négyes és ötös lettem, nem éreztem, hogy szivatnának, és persze, kellett bőven tanulni, de azért vagyunk itt. Nem éreztem így az első félévem után, hogy ez stresszesebb lett volna, mint pl. az érettségi. (Plusz, azt sem értem még, hogy miért hívja az első hozzászóló GTI-nek a GTK-t, mikor több mint fél éve már GTK, de ez is részletkérdés.) Ahogy én észrevettem, a legtöbb tanár rendes, és a céljuk, hogy elsajátítsd a tananyagot, és sikerüljön a zh/vizsga, nem pedig hogy megszivassanak, vagy hogy megbukj. Persze, tapasztalom, hogy a gyengébb képességű(nem megbántva ezzel senkit!) hallgatók rendszeresen a tanárokat hibáztatják, ha valami nem jó, rosszul sikerül a zh, stb, pedig, ahogy sok példa mutatja, teljesíthető.

Ha valami kérdésed van bármivel kapcsolatban amiben tudok segíteni, írj nyugodtan privátban, vagy akár itt.

2022. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Kedves #7!

Mint gyengébb képességű tanuló,aki ugye a tanárt hibáztatja,mert nem találja fairnek hogy amíg,a gazdaságtöris tantárgyra,ami 6 elméleti kérdésből áll és amúgy 5-ös lett 60! azaz hatvan perc jár,addig a legnehezebb,kőkemèny számolós tárgyra mi a búbánatèrt van 50 perc? Ez nem az én képességeimtől függ,ez szívatás. És egyébként a kar nagyrészènek,de még egy-két tanárnak se a szíve csücske a vizsgaközpont.

Amúgy legyen a legnagyobb problémád az èletben az, hogy én GTI-t írtam GTK helyett...

Mesterszakon továbbra sincsen konzulens a dipomamunkádhoz! október végén derültek ki a végleges témák és dec12-ig le kellett adni a komplett dolgozat felèt(5-öst kaptam gyengébb képességű hallgatókènt lol),es mellette ugye csináld a tárgyakat és dolgozz.

2022. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp az, hogy felesleges magoltatás megy az egész GTK-n, aminek nagyjából semmi értelme. Én is első éves vagyok, konkrétan egyedül a számvitelt és a matekot éreztem hasznos tárgynak, a többit csak be kellett magolni ( management pl szóról szóra) 3-as lettem de sokkal nem lettem okosabb. A vizsgaközpont tényleg szívás, nem lehet tudni milyen feladatok jönnek, hogy gazdálkodj az idővel. Matekon papír nincs a számoláshoz. Sok szaktársamnak csalódás az ELTE-GTK, de valakinek meg kifejezetten tetszik, szóval szerintem ez személyfüggő. Ha szeretsz magolni akkor biztos élvezni fogod.
2022. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

#8, nem rád gondoltam gyengébb képességű tanulóként, nem is ismerlek, meg mivel bőven felettem jársz, mi jogon mondanék bármit is, valószínűleg te jobban tudod, szóval én nem erre gondolta, én csak arra az állításodra válaszoltam, hogy nekem elég a hely, a mi tanáraink nem szivattak minket, és hogy gtk és nem gti, de nem rád értettem a gyengébb képességűt!

Sajnálom, hogy ennyire magadra vetted. további szép napot

2022. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!