Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi hallgatók (Elte, Pázmány,...

Jogi hallgatók (Elte, Pázmány, Károli)?

Figyelt kérdés

3 kérdésem lenne. Az első az, hogy mennyit vagytok bent egy nap a suliban (gondolom minden nap más, de melyik nap mennyi?)


A második, hogy milyen ruhában szoktak járni a fiúk és a lányok? Tudom, hogy ez mem olyan fontos, de egy kicsit érdekel.


Az utolsó pedig az, hogy ez a 3 iskola közül kinek milyen tapasztalatai vannak. Hova érdemes menni a leginkább? Melyik diplomával a legkönnyebb elhelyezkedni?


2017. jan. 27. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Károli jogi kar:

Van olyan nap, mikor 3 órát, van mikor 6 órát kell bent lenni. Van amikor ugyan 6 órát kéne, de az előadások közt 1-2 órás szünet is van és így olyan 9 órát rá kell szánnod a napodból. Péntekenként vagy nincs tanítás, vagy csak egy másfél órára kell bemenni. Érdemes dolgozni nappali tagozat mellett is.


Ha érdekel milyen ruhában vannak a fiúk, lányok, akkor ez alapján illenél ide...

A legtöbb hallgató nézi milyen ruhában van a másik, ha valaki kicsit is kirívó azt kibeszélik. :/ Mindenki tiszta, új ruhában jár, főleg divatos cuccokban. Kicsit konzervatív, hétköznapi, kicsit elegáns öltözködési stílusok jellemzőek. Vizsgán nyilván elegánsan kell megjelenni.

Nem kedvesek, nem barátkozósak, de mindenki szokott pár olyan csoporttársat találni, akivel cseveghet és akitől a tanuláshoz segítséget kérhet. :)


Ha csak a diplomát nézzük, akkor eltéssel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni.

Viszont az eltén fölösleges szivatásokkal próbálják fenn tartani a színvonalat és sok szempont számít még amellett, hogy hol szerezted a diplomád.


L

2017. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Pázmány jogi kar:


Az, hogy egy hallgató mennyit van bent az egyetemen eléggé változó. Függ attól is, hogy hány szabadon választottat vesz fel az ember.

Volt, hogy egy nap csak egy órára mentem be, péntekenként pedig nincs suli. A leghosszabb napomon 10-től fél 6-ig voltam bent, de közben volt jó pár óra szünet.


Az előttem kommentelő már mindent leírt, szóval nem ismételném meg az öltözködési részt. :)


Mindenki az ELTE-t mondja, de nem hinném, hogy ezzel vagy azzal könnyebb elhelyezkedni. Én teljesen megvagyok elégedve a Pázmánnyal. Itt van lehetőség ösztöndíjra, míg az ELTE-n nincs ilyen lehetőség.


Válassz a Pázmány és az ELTE között, a Károli legyen a harmadik mindenképp.

2017. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pázmány, Elte, Károli...ebben a sorrendben fogom valószínűleg bejelölni. Úgy hallottam a nyelvtanulás is minőségibb a Pázmányon...bár egyedül azzal van bajom, hogy kötelező egy vallási tantárgyat felvenni, de ez érthető is valahol.
2017. febr. 1. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok vallásos, az a tárgy simán teljesíthető. Sőt...kötelező sem volt bejárni. :D Szóval.. :)
2017. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!