Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik könyvből tanítsam meg...

Melyik könyvből tanítsam meg magamnak a mechanikát, dinamikát és a kalkulus és analízist egyetemi szinten (mérnökinformatika szak)?

Figyelt kérdés
Főleg olyan könyvet keresek ami az alapoktól írja le az anyagot, vagyis ami egy elsőévesnek érthető. Ha példafeladatok is vannak benne az még jobb.

2022. jan. 18. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Oda jársz? Nincs egyetemi jegyzet??? :-O
2022. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Ha egyetemista lennél, akkor elmindják, mit érdemes vagy kell használni.

2. Ha még csak 12.-es vagy, akkor a tantervi hálóból vagy annak környékéből elérhetők a tantárgyleírások, amikben ezek a jegyzetek stb. fel vannak sorolva jellemzően.


Miért vagy ennyire ráizgulva a témára?

2022. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden egyetemen más a tanrend és a reál tárgyak megközelítése.

Nincs rá egy univerzális könyv, sajna nem valami egységes az egész.

Kérd el felsőbb évesektől a jegyzetet, ha már tudod fixen melyik egyetemre mész.

2022. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem azért keresek könyvet, hogy abból tanuljam meg azt amit a zhk-ra meg viszgára kell tudni csak érdekel a téma. Csak azért írtam oda, hogy milyen szakra járok, hogy kb be tudjátok lőni, hogy milyen szintem akarom tanulni ezeket, és ha esetleg valaki ugyanezt tanulja akkor tudjon ajánlani valamit ami neki bevált.


A jegyzetekkel és az ajánlott könyvekkel tisztában vagyok, csak pont az lenne a lényeg, hogy ne egy adott egyetem tanrendjéhez igazított könyv legyen.

Azt amit ajánlottak pedig nem tudom nagyon megszerezni, mert németül tanulok és ezért nem szoktak lenni könyvtárakban és megvenni pedig iszonyú drága lenne.

2022. jan. 18. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Thomas féle kalkulus (I-II-III.) , Csizmadia féle mechanika könyvek


Mérnökinfón van mechanika? :O

2022. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Thomas-féle kalkulus tényleg jó választás, én is azt szoktam ajánlani.
2022. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Jó öreg Thomas-féle kalkulus könyv tele hibákkal.


Üdv: Columbo

2022. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, van. Legalább is a BME-n német képzésen igen. Bár mi valamivel többet tanulunk elvileg fizikából a magyarosoknál, mert nekünk együtt van a fizika a villnyosokkal. Lehet hogy csak ezért tanuljuk mi is.

2022. jan. 18. 14:47
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Innen ki tudod deríteni, hogy melyik tantárgyhoz, mi a tematika: [link]

Ha nem BME-s a jegyzet vagy a könyv szerzője, akkor az szinte bizonyosan nem az adott tantervre optimalizált. De, ha igen, akkor kereshetsz másik könyvet az adott témában?


2. Nyelv

A képzésed nyelve német lesz? Ennek csak akkor van értelme, ha egyúttal másik egyetemről is kapsz érte diplomát, különben nem. A kollégám nagyobbik fia a Deutsche Banknál lett osztályvezető, és csak egyetlen német van köztük, a nyúgdíjig a centit vágó főosztályvezető. Mindenki más gyüttment magyar, cseh, lengyel, indiai stb, és szervezeteileg kapnak sikítófrászt, amikor régi adatbázisokban a mezőnevek németül vannak.

2022. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

1. A német képzésen kicsit más a tematika, mint a magyar képzésen. Amit lehet, együtt tartanak, pl. ahogy hallottam, analízist a villanyosoknak, mechatrósoknak, gépészmérnököknek együtt tartják, csak a végén a követelmény más.

2. Már most is németül tanul :) Itt olvashatsz róla:

[link]

2022. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!