Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Asperger szidromával felveszne...

Asperger szidromával felvesznek az orvosira?

Figyelt kérdés
Sziasztok! jövöre érettségizek és az orvosira szeretnék járni. Azonban a sulis éveim alatt a tanáraimnak feltünt, hogy elég furcsán viselkedek. Az osztályfönököm kérésére orvoshoz fordultam, aki megállapította, hogy asperger szindromám van. Nagyon aggódok, hogy a betegségem miatt nem fognak felvenni az orvosira. Nem tudtok véletlenül valamit arról, hogy engedélyezik e az orvosin az enyhe autizmussal élö diákok felvételét?

2022. jan. 19. 20:59
1 2
 1/12 Valentino BROssi ***** válasza:
3%
Nem kizáró ok, az Asperger amúgy is inkább csak mondva csinált betegség, mint sem valódi. Sőt, gyakorló orvosnak lenni sokkal komolyabb mentális kihívás, mint egy sokad rangú BNO kód - a dokik nagy része 40-50 éves korára kész idegroncs: gondold meg kétszer is, hogy tényleg akarod-e ezt a pályát, ha már az autizmust is hátránynak érzed.
2022. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
10%
Felvesznek, de kibuktatnak.
2022. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Pár asperger szindrómás ember: Albert Einstein, Elon Musk, Isaac Newton, Carl Sagan, Wolfgang Amadeus Mozart, Sir Antony Hopkins…


Mit gondolsz, szerinted…?

2022. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Felvesznek, legfeljebb a beilleszkedés lesz problémás.
2022. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha engem tanári egyetemre se vettek fel Aspergeresként, akkor orvosi egyetemre se vesznek fel egy Aspergerest se.


Itt Magyarországon "A Jó Orvos" nem működik.

2022. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Ne hallgass az első kettő válaszolóra. Igazi primitív barmok. Semmi közük a témához.


Egy aspi nem értelmi fogyatékos, legalább átlagos intelligenciával rendelkezik. Miért ne lehetne orvos ? Ismerek is autista orvost. Jó szakember. Sőt, egy elismert pszichiáter egyszer azt nyilatkozta, hogy ő legszívesebben aspi orvosokhoz járna, mert senki nem tud annyira belemerülni egy témába, mint ők. A munkahelyemen is van pár autista. Senkinek nincs akkora munkamorálja, mint nekik. A Terminator elmehet a fenébe mellettük. Lelkiismeretesek, precízek és megbízhatók.

Az sem igaz, hogy egy autista nem lehet empatikus. Nem egy ellenpéldával találkoztam már. Valóban létezik olyan autista, akinek fejletlen az empátiás készsége, de az is gyakori náluk, hogy már-már túl empatikusak.

Nem beszélve arról, hogy mennyi bunkó, nemtörődöm nem autista orvos van, akiben szintén semmi jele az empátiának.


Szerintem undorító és ostoba dolog látatlanban elítélni valakit csupán azért, mert autista.

2022. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

“Ha engem tanári egyetemre se vettek fel Aspergeresként, akkor orvosi egyetemre se vesznek fel egy Aspergerest se.”


Ez érdekes, mert aspi tanárt is ismerek. Most vagy utólag derült ki nála, amikor már dolgozott vagy már megváltozott a törvény. Fel kell jelenteni az egyetemet.

2022. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

“Ha engem tanári egyetemre se vettek fel Aspergeresként, akkor orvosi egyetemre se vesznek fel egy Aspergerest se.”


Ki kell, hogy javítsalak. Én idén vagyok elsőéves orvosin és ismerek egy Aspergerest az évfolyamban, nem kizáró ok a felvételinél az Asperger.

2022. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Valentino BROssi ***** válasza:
24%
#6: Ja, végül is zseniális ötlet egy Aspergerest elküldeni olyan pályára ahol napi 8-12 órában különféle neurotipikus emberek életbevágó panaszaival kell foglalatoskodnia. Kutatóorvos lehet belőle, de az, hogy a világnak a "szép" arcát mutatja még nem jelenti azt, hogy belül nem akarja magát minden nap végén agyonlőni a fájdalomtól és frusztráltságtól. A bunkó orvos legalább nem fordít energiát arra, hogy takargassa mit érez, egy tanult érzelmi készségekkel már rendelkező autista viszont igen.
2022. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem mindeg, hogy mennyire vagy aspergeres.

Én speciel ismerek az évfolyamomból egy aspergeres gyereket, de kegyetlen...

2022. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!