Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiára szeretnék...

Pszichológiára szeretnék menni. Eltudná valaki mondani, hogy mennyi pontot kellene elérjek, és azt hány %-os és milyen érettségivel vagy nyelvvizsgákkal kellene? Elrontottam az érettségit, menjek babes bolyaira?

Figyelt kérdés

#babes, bolyai, pszichológia, egyetem, ponthatár, tanulmány, érettségi, felvételi
2022. jan. 20. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Felvi---ponthatárok

Felvi---pontszámító kalkulátor

2022. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok ponttal kell számolni, pszichológiára magas szokott lenni a ponthatár, a felvin meg tudod nézni az elmúlt évek ponthatárait. 420 pontra azért mindenképp hajts szerintem, minimum.

Egy emelt érettségi minden egyetemre kötelező, szóval én azt ajánlom, hogy vagy tegyél egy emeltet és a legjobb ha van mellé nyelvvizsgád (a legelőnyösebb 1 felsőfokú vagy 2 középfok, de egy nyelvből nem lehet emelt érettségit is és nyelvvizsgát is számítani, erre figyelj), vagy két emelt, mert kellenek a pluszpontok.

Biológia érettségi úgy tudom nem kötelező, de azt ajánlják választott tantárgynak azoknak, akik pszichológiára készülnek.

2022. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!