Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy lehet-e középfokú nyelvvizsgákon (pl. Rigó utcai Origo) szótárt használni és ha lehet, akkor mely feladatoknál?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon, aki TÉNYLEG tudja, elég fontos lenne, köszönöm!
2010. júl. 8. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Az origón az írásbelin lehet szótárt használni az összes feladatnál kiv. az 50 kérdéses teszt.
2010. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2010. júl. 8. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Euroexam-en lehet használni szóbeli képleíráshoz. Kihúzod a "tételedet", ami egy lap, rajta kb. 9-12 kép és egy történetet meg kell írnod. Nagyon kevés idő áll a rendelkezésedre, de 1-2 szót érdemes kikeresni, viszont nem fognak belekérdezni, hogy a 4. képen mi van... Itt inkább a nyelvtan és a folytonosság a fontos, mintsem az hogy ezer dolgot elmondj egy képről, mivel a többi feladat vitatkozás, önálló témakifejtés, állásfoglalás, bemutatkozás, szituáció (nem ilyen sorrendben, de már nem tudom).


Többi nyelvvizsgarésznél tudtommal nem lehet. :) A szóbeli része könnyű, viszont a hozzátartozó hallgatási rész gyötrelem (főutca mellett nyelvvizsgáztam és alig értettem valamit)... :)

2010. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!