Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen biológiával kapcsolatos...

Milyen biológiával kapcsolatos továbbtanulási/munka lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon érdekel a biológia, s az egészség de nagyon sok fenntartásom van. Szeretnék érdeklődni van-e más lehetőség vagy esetleg meg lehet-e cáfolni az eddig szerzett információimat.


A biológia karral az a problémám, hogy ha jól tudom, egyfolytában írni kell pályázatokat, cikkeket stb. hogy megszerezzem a keresetemet és ez nekem nem tűnik egy biztos keresetnek, hacsak nem fedezek fel valami nagy dolgot vagy kooperálódok. Vagy van olyan munka, ahol biológusként el tudok helyezkedni úgy, hogy nem kifejezetten egy kutatást kell végeznem, hanem mindig új dolgot kell megvizsgálnom (mint mondjuk egy klinikai laborban) DE jól is keresek?


Szeretek segíteni az embereken (de ápoló nem szeretnék lenni, mert ennél kicsit "függetlenebb" pozícióba szeretnék kerülni. Független alatt azt értem, hogy pl. nem egy asszisztens, segéd vagy ápoló), ezért az orvosra gondoltam még.

Az orvositól azért félek, mert attól tartok nem lesz semmi időm mellette. Nem tudom pontosan hogy van ez, de ahogy hallottam, félek, hogy már egyetemen sem lenne időm, hogy esetleg dolgozzak mellette vagy ilyenek. Egyetem után pedig állítólag szintén nincs ideje egy orvosnak, mert bármikor behívhatják.

Bár biztosan vannak orvosok, akiknek rendszeresebb az időbeosztásuk, de melyek azok? Ők is jól keresnek?


Valójában az biztos, hogy a dietetikus/táplálkozás szakértő és pszichológia pálya érdekel. De mindkettővel az problémám, hogy Magyarországon lenézik őket, nem túl keresettek és a pszichológusit szintén nagyon sokáig tart kitanulni, mire pénzhez lehet jutni (tudtommal). Azt hiszem nem is lehet velük úgy elhelyezkedni valahol, hogy jól keressenek, csak ha magánvállalkozásba fognak. (De cáfoljatok rá kérlek, ha nem így van). Vagy ha esetleg van még táplálkozással foglalkozó pálya, akkor megköszönném, ha megemlítené valaki!


Remélem azért vannak tévhiteim, ami miatt jobb fényben tudnék nézni ezekre az irányokra.

Azonban ha valai tud más ezekhez hasonló irányt, legyen szíves szólni, mert a tömör írásomból talán kikövetkeztethető, hogy kissé kétségbe vagyok esve a továbbtanulásom miatt.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 21. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyogyszeriparban egy multinal,hatalmas fizetes,juttatasok..
2022. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 recirklány válasza:
68%
Szia! Bár nincs a felsoroltak között, én biológiával a környezetvédelemben is gondolkodnék. Környezetbiztonság, vízvédelem, környezetegészségtan, efféléket tanul egy környezetmérnök is. Nem olyan durva a mérnöki alapja, mint a gépésznek, a szakmai része meg lehet, hogy testhezálló. Miskolcon a Műszaki Földtudományi Karon például van ilyen. Nyílt napjuk is lesz mostanában.
2022. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Van egy ismerősöm, aki elvégezte a pszichológiát, mestert is, most egy iskolában dolgozik. Szóval munka az van szerintem
2022. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszermérnök?
2022. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Környezetmérnökit valaki javasolta előttem, na azt felejtsd el, szarok az egyetem utáni kilátások.


Én személy szerint orvosis vagyok, most harmadéves. Szerintem ha rendesen beosztod az idődet és viszonylag okosabb vagy az átlagnál akkor tudsz magadnak időt varázsolni szorgalmiban, viszont a vizsgaidőszak az szívás mindenhogy.


Az a gond ezekkel a biológiához köthető egyetemi szakokkal, hogy nem igazán életképes a nagyja.


Gyógyszerészetit tudom még ajánlani. Jól keresnek, orvosihoz képest több szabadidejük van, ill egyetem után is szabadabbak. Viszont az se egy egyszerű szak, szerintem nehezebb mint egy mérnöki. Igaz inkább kémiás, de azért van elég sok biosz is benne.


Biomérnökinek esetleg nézz még utánna, sajnos arról nem sokat tudok.

2022. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!