Mit ajanlanátok?

Figyelt kérdés

Földmérő/térinformatikus/geoinformatikus szeretnék lenni.

A mai világban mégiscsak jö lenne valami felsőfokú képesítést szerezni, mégha nem is diplomát.Van technikusi képzés, viszont az csak középfokú. Vannak egyetemi alapszakok, viszont nincs sajnos emelt érettségim. Egyetemen felsőoktatási szakképzésen gondolkodtam, ami majd kiváltaná az emelt érettség hiányát illetve mégis lenne a kezemben mar valami felsőfokú képesítés, és mehetnék alapszakra, viszont olyan foszk-t nem találtam ami passzolna nekem ehhez az irányhoz. Ha elmegyek a technikusira, akkor az sajnos csak középszint, nem is vesznek fel vele később alapszakra, viszont az a szakma lenne ami érdekel. Van valami javaslatotok, hogy hogy érné meg csinalni.

Aki úgy gondolja, hogy sehogy, az kérem ne írjon, mert ez az egy ötletem van, így muszáj ehhez ragaszkodnom.

Köszi.



2022. jan. 23. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szakma vállalkozóként jó, de ennél tobb lassan nem lehet benne, alkalmazottak is kellenek

. Én pár nagyobb építkezésen találkoztam ilyen szakemberrel aki kituzte helyszinrajzilag ès magasságilag a kért alappontokat. Nem kapott érte valami hú de sokat ahhoz képest, hogy ki volt szórva az építkezésre. Ha meg valamit elmért elsőre a kB 100 pont közül az összes melós vele hőbörgött, hogy micsoda hlye ès lehet visszabontani miatta. Pedig csak az nem hibázik aki nem dolgozik

2022. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"jö lenne valami felsőfokú képesítést szerezni, mégha nem is diplomát.Van technikusi képzés, viszont az csak középfokú."

Igen, ami nem felsőfokú, az középfokú. Meglepő?


"Vannak egyetemi alapszakok, viszont nincs sajnos emelt érettségim."

Akkor majd emeltezel. Belefér. Febr. 15-ig csak jelentkezni kell, emeltezni elég majd május-júniusban.


"ez az egy ötletem van, így muszáj ehhez ragaszkodnom"

Lehet, hogy mások adnának más ötleteket is. Ne zárkózz el előle.

2022. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoka!

- Arra értettem a középfokút, hogy van olyan képzés, hogy földmérő, földrendező és térinformatikai technikus. Ez pont az amit szeretnék, de a technikusi végzettség az középszint. Ha szeretnék majd esetleg földmérő, földrendező mérnök alapszakra menni, akkor ez nem lesz elég, hogy felvegyenek, megint ott leszek, hogy mehetek emeltezni. Így viszont akkor talán már jobban megéri most emeltezni és alapszakra menni. Ebben voltam kiváncsi véleményekre.

Nem látom még át, hogy konkrétan ebben a szakmában nagyobb előnyben van e egy diplomával induló munkavállaló egy technikussal szemben. Mert sok helyen azt olvastam technikusoktól, hogy jó munkahelyük van, diplomásoktól meg hogy nem találnak munkát. Persze lehe, hogy ez véletlen...


-Igen, úgy néz ki marad az emelt.


-Nem zárkózom el, csak jelenleg ez az ami igazan érdekes számomra, pedig sokmindent megfontoltam már.

2022. jan. 24. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"nagyobb előnyben van e egy diplomával induló munkavállaló egy technikussal szemben"

Egy diploma mindig jobb, mint egy nem diploma, úgyhogy csak szépen szerezd meg, ha képes vagy rá. Amúgy meg egy-egy konkrét ember esetében attól függ, hogy milyen munkahelyet fognak ki és hogy ott mennyire vannak megelégedve vele: ha meg vannak elégedve valakivel, akinek csak technikusi végzettsége van, akkor nem fogják őt lecserélni csak azért, hogy diplomást vehessenek fel a helyére. Viszont ha ugyanarra a helyre jelentkezik diplomás is meg technikus is, nagyobb eséllyel a diplomást veszik fel, mert ő (azzal, hogy diplomát szerzett) már több mindent letett az asztalra, jobban bebizonyította, hogy nem csak esze van, hanem kitartó is, stb., tehát csak technikusi végzettséggel eleve nehezebben kap rá esélyt az ember, hogy bebizonyíthassa, hogy igenis jó munkaerő.

2022. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom ezt a szakot, csak a nevében informatikus, 90 százaléka sztem csak geodeta lesz és a munkásoknak jelöli ki az építmények pontjait a helyszínen. Nem nagy cucc sajnos
2023. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!