Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 55 pontos központival esélytel...

55 pontos központival esélytelen, hogy bekerüljek bp-i gimibe? Az átlagom 4,3.

Figyelt kérdés
6 osztályos gimibe mennék, az Óbudait szerettem volna, de sajnos nagyon rosszul sikerült, a metek csak kb. 20 pontos lett az 50-ből :((, a myagyar kb. 35 pont az 50-ből. Lehurrogást légyszi ne, van most épp elég bajom. :( Nagyon izgultam, kapkodtam, figyelmetlen voltam. :((

2022. jan. 23. 10:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Letöltöttem tavaly az Óbudai 6 évfolyamos ideiglenes rangsorát 123 ponttal jelentkezők tavaly a 372 és 376.!!! hely között lettek rangsorolva. Az utlsó felvett a 174. volt. A beiskolázási adatoknál látható: [link]
2022. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
10-es nagyon köszönöm! Anyukám is gondolt a fellebezésre, de azt mondta, hogy az csak ponthatáron érdemes. Ha sokkal alacsonyabb a pontszámom, nem hiszi, hogy van értelme. Akkor mindenki írna,és mindenkit felvennének. :) De ha úgy alakul megköszönjük a segítséged!!!!! Azért vagyok elkeseredve,mert mindenképp az Óbudait szerettem volna. De megpróbálok mást is persze.
2022. jan. 23. 11:55
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezni akkor érdemes, ha van mire hivatkozni. Az, hogy szeretnél oda járni, de nem érted el a ponthatárt pont senkit nem fog érdekelni.

El kell menni a betekintésre, és ha láttok hibát a javításban, akkor lehet fellebbezni.

Egyébként tudom, hogy le fogtok pontozni, de mondjátok már el nekem, hogy mégis miért előny az, ha valaki erős gimibe jár? Azon kívül, hogy éjjel-nappal tanulni fog, és elveszik az ifjúságát. Ha egy közepes gimiben közepes erőfeszítéssel mindenből ötöst kapsz, azzal sokkal jobban ki vagy segítve. A felvételire meg két tárgy érettségijét kell vinni, abból kell jobban készülni, meg eljárni fakultációra. Én egy alapítványi gimiben tanítottam, és szinte minden gyereket felvettek oda, ahova szerette volna. Csak előre bejelentett dolgozatokat írtak, előre megbeszélt témákból, a tankönyv szerint haladtunk, és nem akartuk nekik leadni az egyetemi tananyagot.

Én nem tartom jó ötletnek, hogy már az általános iskolás gyerekek is plusz 2-3 oldalt írnak a tankönyv mellé, mert az fontos. Minek?

2022. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
#13, az egy dolog, hogy bejutnak közepes gimiből a gyerekek, de ha addig a könnyű dolgokat szokták meg (lásd előre kiadott dolgozatkérdések...) Akkor az egyetem hatalmas pofon lesz. Kíváncsi lennék, hányan maradnak bent, miután ilyen könnyen összeszedett pontokkal felvették őket.
2022. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy előre kiadtuk a dolgozatkérdéseket, hanem azt mondtam, hogy előre megbeszéltük, hogy mikor és miből fognak írni. Amúgy szóbeli érettségin nem ez van? Egyetemen szóbeli vizsgán nem ez van? Szerintem felesleges agyon stresszelni a gyerekeket azzal, hogy a tanár bármikor bármit kérdezhet. Amikor én voltam gimis, nálunk direkt az apróbetűt kérdezték, csak hogy senki ne kaphasson ötöst, aztán nagyon örültek ám maguknak, hogy ez milyen erős gimnázium. Ettől függ? Ha a diák tudja előre, hogy miből és mikor fog írni, akkor felkészül (már aki). Ez nem jelenti azt, hogy nem tudja a tananyagot. Csak azt, hogy nem gyomorideggel megy minden nap iskolába.

Egyébként nem volt jellemző a lemorzsolódás a diákjaink körében.

2022. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!