Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mesterszak a legéletkép...

Melyik mesterszak a legéletképesebb ezek közül vidéken?

Figyelt kérdés
Jelenleg szociológiát tanulok és mindenképp szeretnék továbbmenni mesterszakra. A survey statisztikán gondolkodtam azonban úgy láttam hogy ezzel inkább csak Pesten kapnék munkát viszont az életemet nem itt képzelem el. Szóba jöhet még a közgazdálkodás és közpolitika szak illetve az emberi erőforrás tanácsadó is. Ti mit gondoltok ezekről, melyiket lenne érdemes elvégezni?

2022. jan. 23. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Továbbra is a survey statisztika az életképes mesterszak. Vidéken is hatalmas jövő vár a data scientistekre, ott is folyik mezőgazdasági vagy ipari termelés, ott is szükség van statisztikai elemzésekre és modellekre, prediktív előrejelzésekre stb. A data science munkák nagyon nagy része egyébként is remote, azaz tök mindegy, hogy hol vagy, online dolgozol. Ne cseszd el, ha már ilyen remek szakkal indultál, csináld végig! (A survey statisztikát.) Én a legeldugottabb faluba is simán leköltözhetnék bármikor, online dolgozom (data scientist vagyok).
2022. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ui: most túl azon, hogy akkora igény van az analystekre, data scientistekre, hogy szó szerint pályáznom se kell sehova, csak kiteszem magam a linkedinre, és azonnal özönlenek a cégek az ajánlataikkal – pont szombaton beszélgettem egy barátommal, aki vidéken (!) egy gabonaipari cég vezetője, hogy náluk is simán lehetne / kellene egy kis adatturkászást bevezetni, például előrejelzéseket, statisztikai elemzéseket stb. Szó szerint végtelenek a lehetőségek, a digitális forradalom még el se ért vidékre, egyszerűen egy aranybánya ez az elmaradt ország…
2022. jan. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A HR is teljesen jó ha annyira nem vagy penge matekból, és persze vidéken is el lehet vele helyezkedni.
2022. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Mindenhol lehetne, de nem csinálják.

Engem is még a régi igazgató felvett, hogy jaj de jó, majd nyit státuszt nekem és adatelemző leszek, mennyi mindent lehetne csinálni.

Majd elmentem szülni, lecserélődött az igazgató én meg még mindig asszisztens vagyok.

Statisztikát talán néha valaki az próbál csinálni de szörnyű fejetlenség van minden téren, a dolgozói kérdőívhez se kérdeztek meg, pedig tudják, hogy szociológus vagyok.

Erre olyanok voltak benne, hogy ugye ön szerint sem jó, hogy nem történik meg az, hogy nem csinálnak valamit.


A környéken közgazdászként és HR-esként több munka van, szociológiával esetleg családsegítő, de hát az nagyon más jellegű.

2022. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Esetleg a közgazdálkodás és közpolitika szakról is tudtok valamit mondani? Azzal milyen munkám lehetne? pl. önkormányzatokhoz mehetnék?
2022. febr. 9. 12:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a survey stat. az elsődleges mert nincs problémám a matekkal, de érdekel ez az irány is.
2022. febr. 9. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha felvettek, keress meg, terelgetlek egy kicsit. 1-es voltam.
2022. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként egy gazdasági alapszak sem elvetendő ötlet. Azt hiszem, ha diplomás vagy, akkor emelt matek érettségi sem kell (ennek nézz utána – nekem nem kellett!). Például a kereskedelem és marketinggel együtt nagyon jó kombináció a szociológia, és a kermark önmagában is egy értelmezhető diploma még vidéken is. (De a survey statisztika értékesebb diploma úgyegyébként, és az adatelemző/adattudós szakma is sokkal jobb, mert kisebb a verseny, nagyobb jövő előtt áll és sokkal jobban fizet.)
2022. febr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!