Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnek magantanulo?

Hogyan lehetnek magantanulo?

Figyelt kérdés

nincs semmi kulonos okom ra, egyszeruen barmit megtennek hogy ne keljen bemennem az iskolaba. mindennap sirogorcseim vannak miatta, utalok bejarni, koran kelni, reszt venni az orakon. eleve tudok itthon tanulni, eleg konnyen es gyorsan.

mit kell csinalni hogy ez lehessek

kihez kell fordulni?

mennyi ido kb mire tanulhatnek otthonrol?


kerlek ne gyertek az okoskodassal, beszolasokkal



#magántanuló #magantanulasulehetoseg #tanulasiforma #tanulasotthonrol #otthonitanulas
2022. jan. 24. 18:48
 1/8 A kérdező kommentje:
esetleg pszichiater (akihez jarok) adhat ki errol papirt hogy lehetek az?
2022. jan. 24. 18:52
 2/8 A kérdező kommentje:
*vagyis meg nem jarok, 1 honap mulva fogok menni hozza*
2022. jan. 24. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindennap sírógörcseid vannak, az már elég különös ok. Most az Oktatási Hivatal magához vonta az engedélyeztetést, nem az igazgató engedélyezi. Nem is magántanulónak hívják, hanem egyéni munkarendnek. A szüleidnek kérvényezniük kell. A pszichiáter szakvéleménye nyilván alátámasztja. Ha beilleszkedési nehézségeid vannak (BTMN), azt a pedagógiai szakszolgálat kell, hogy igazolja. Ha beteg vagy, azt meg orvos. Az idei tanévben ez már nemigen fog lebonyolódni, alapesetben az előző tanév végén kell kérvényezni, meg rosszul is járnál, mert lehet, hogy két hónapot lennél otthon, és az összes tárgyból az egész éves anyagból vizsgáznod kéne. De neked szerintem nem pszichiáter kell, mert nem a nyugtató a megoldás tizenéves korodban, hanem a pszichológus, aki beszélgetős terápiával nyit meg téged a világ felé, hozza meg az önbizalmadat. Itt van, hogy hova és mit kell beadni. [link]
2022. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sehogy. Annyira megszigorították ezt a dolgot, hogy komoly indok nélkül lehetetlen, de már amikor én voltam magántanuló, akkor is elég nehéz volt, indok nélkül nem engedték senkinek.

Hány éves vagy, hányadikos vagy?

2022. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha elmúltál már 16 éves és nem vagy tanköteles, akkor mehetsz esti gimnáziumba, ott nem kell korán kelni és csak heti 2-3 alkalommal kell bemenni az órákra, de természetesen ehhez az is kell, hogy te is tanulj otthon, önállóan. Vannak olyan esti sulik, ahol van levelező vagy távoktatás, ez már kb olyan, mintha magántanuló lennél, csak hivatalosan nem az, így ha vagy már elég idős, akkor megnézheted ezeket az opciókat is.
2022. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki vagy közösítve, akkor lehetsz egyéni tanrendes. Az nem érv, hogy utálsz korán kelni.
2022. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem is az az erven hogy utalok koran kelni, azt csak irtam hogy abban is tok jo lenne hogy nem kene. de egyertelmuen nem ilyen hulyeseg miatt akarok magantanulo lenni.
2022. jan. 24. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
#3: El lehet indítani tanév közben is, a szabály úgy szól, hogy csak a következő tanévtől kezdődik.
2022. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!