Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan (magyar) iskola,...

Van olyan (magyar) iskola, ahol tanítanak a Tolkieni mondakörről?

Figyelt kérdés
Mint pl. Matek-szakos, csak ők Tolkien-szakosak

2022. jan. 24. 22:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

"ha nem tudja hogy pl. hogyan kell méretezni egy negatív visszacsatolású földelt emitteres erősítőfokozatot"

Soha életemben nem hallottam még olyat, hogy egy átlagos beszélgetés egyszercsak ilyen irányba fordult volna - olyan beszélgetéseket viszont többet is hallottam, ami - akár filmek, akár könyvek kapcsán - Tolkien irányába ment volna tovább... :)

2022. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Akik "ismerik" Tolkien műveit, azok nagy része is a Gyűrűk Urát esetleg."

De legalább azt azért illik ismerni mondjuk egy érettségizett embernek, legalább nagy vonalakban, nem?


"Tekintve, hogy sok műve nem jelent meg fordításban, nincs is miről beszélni."

Egyre többen olvasnak eredetiben Tolkient is meg másokat is, úgyhogy szerintem egyre inkább van miről beszélni.


"A 20. századiak közül a magyar írókat, sőt, a Nyugatosokat sem sikerül mind sorra venni."

Igen, tudom. Épp ezért nem is az irodalomórai keretekbe próbálnám beleszuszakolni még ezt is, hanem inkább nyelvórákon adnék teret neki - meg a hasonló kaliberű, popkultúrához tartozó könyveknek, filmeknek.

2022. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Én értem az álláspontodat és nem is ellenzem. Ugyanakkor az is látszik, hogy nem igazán vagytok tisztában a tantervvel és a tanórákon rendelkezésre álló idővel. Szerencsétlen angol tanár örül neki, ha el tudja makogni a nyelvtant annyira a diákoknak heti 3 órában, hogy 12 év tanulás után valami A1-A2 szintű "nyelvtudással" kilökje őket az életbe. Ahhoz nagyon erős reformok kellenének és behozni legalább 50 évnyi oktatáspolitikai lemaradást, hogy ilyen témákról lehessen bájcsevegni egy átlagos angolórán.
2022. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Szerencsétlen angol tanár örül neki, ha el tudja makogni a nyelvtant annyira a diákoknak heti 3 órában, hogy 12 év tanulás után valami A1-A2 szintű "nyelvtudással" kilökje őket az életbe. Ahhoz nagyon erős reformok kellenének és behozni legalább 50 évnyi oktatáspolitikai lemaradást, hogy ilyen témákról lehessen bájcsevegni egy átlagos angolórán."

:)) Angoltanár vagyok - bár az igaz, hogy heti 4 órában, úgyhogy nálunk belefér. :)

2022. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy. :D
2022. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
#11: Mert más körökben mozogsz. Munkám során legtöbbször hasonlókkal foglalkozom, napi szinten téma ez az irányzat. De nálunk itthon is hetente előjönnek hasonlók a családi beszélgetésekkor. 4 lakunk egy fedél alatt, 1 hete emelkedett a mérnökök száma 2-ről 3-ra. Mi filmekről, könyvekről nem szoktunk beszélgetni, szinte sohasem.
2022. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
És akkor szerinted rád kéne méretezni a nemzeti alaptantervet? ;-)
2022. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindenkire kell méretezni. Ezért nem jó ötlet bevonni Tolkien-t, a diákok 80%-nak haszontalan lenne. #16-tal csak rámutattam erre. Mindenki tud mondani olyan témakört, amiről ő szívesen tanult volna, mert közel áll hozzá. Csakhogy a nagy általánosságot meg olyan szinten sem érdekelné, hogy még a hozzá tartozó negyed oldalas tematikát sem olvasná el míg nem kötelező.
2022. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A kötelezőknél is a többség max a Pál utcai fiúkig jut el. :D


Nem kell ezt még ennyire túlgondolni sem.

2022. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%

"nem jó ötlet bevonni Tolkien-t, a diákok 80%-nak haszontalan lenne ... a nagy általánosságot meg olyan szinten sem érdekelné, hogy még a hozzá tartozó negyed oldalas tematikát sem olvasná el míg nem kötelező"

Hát, a nemzeti alaptantervnek mondjuk olyan legalább 80%-a ilyen, nem? :D

2022. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!