Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Mosonmagyaróvári...

Milyen a Mosonmagyaróvári élelmiszermérnök alapszak?

Figyelt kérdés

(elsősorban a magyar nyelvű, nappali tagozatos képzés érdekel, de más formájáról is szívesen olvasok)


Milyen kémia, biológia és fizika alaptudással érdemes odamenni? Ha nem teszek belőlük emelt szintű érettségit (tehát csak középszinten tanultam) akkor ez miatt érhet hátrány, vagy majd könnyen fel tudok belőlük zárkózni?



Mennyire kell hozzá tudni a matekot?



Az elfogadott felvételi tágyak közül melyikhez van a legtöbb köze?



Van arra lehetőség, hogy már a szak kezdetétől fogva bekapcsolódhassak kutatásokba? Ha igen, akkor például hova lehet menni?



Mennyire gyakorlatias a képzés?



Viszonylag könnyen elvégezhető, vagy vannak azért szivatósabb részei is?



Az oktatók korrektek?



Mennyire gyakori az, hogy megajánlott jegyet lehet szerezni valamiből?



Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 25. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azért a választott szakon eléggé elgondolkodnék. Sajnos ezek a nagy hazai iparágakban sokkalta nehezebb anyagilag jól megbecsült mèrnöki melót találni, és ha van is talán ilyen akkor sokkalta több munkaidőt is várnak el az esetek többségében. Gondolok itt az agrár, élelmiszer ès épìtőiparra.
2022. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Felvi.hun az adott szak szakleìràsában a végzés utáni kilàtàsok fülben vannak nagyon jó statisztikák. Közel 10 éve működik már a hallgatókat követő rendszer ahol statisztikát csinálnak az elhelyezkedèsről ès a fizetésekről. Èrdemes ottkörbenézned. Sőt talán különböző mèrnök szakmàk adatait is összehasonlìtani. Én annó örültem volna ilyen adatoknak.
2022. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!