Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttként ( 30+ ) lehet még...

Felnőttként ( 30+ ) lehet még duálisan egyetemi képzésre felvételt nyerni?

Figyelt kérdés
Látott már erre valaki példát? Van még 8 állami ösztöndíjas félévem de nem tudom, hogy a gyakorlatban előfordul-e, hogy valaki nappali duális képzésre nyer felvételt idősebben. Eddig jellemzően csak esti/levelezős képzéseket nézegettem, ami mellett dolgozni lehet, viszont az tetemes önköltség. Duálisan meg vonzó a gyakorlatorientáltság és az ösztöndíj. (gépész)

2022. jan. 25. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne tetemes önköltség? Nem mindenhol önköltséges az esti/levelező képzés sem.
2022. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet! Azt hittem, hogy a legtöbb helyen csak költségtérítésesen lehet tanulni felsőoktatásban gépészmérnöknek esti/levelező formában. Azért tűnik alternatívának még a duális képzés, mert az alapértelmezett ösztöndíjjal jár.
2022. jan. 25. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

2

Én személy szerint nem javasolnám a duális képzést a levelező helyett. Az az ösztöndíj elég ergya ahhoz képest, amit egy felnőtt munkavállaló lényegében bármelyik szakmában megkereshet főállásban. Ráadásul csak vizsgaidőszakban fognak munkára, az meg véleményem szerint pont nem az az időszak, mikor jólesik egy ilyen plusz nehézség.

2022. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló! Tapasztalatom szerint ha valaki munka mellett tanul, vizsgaidőszakban is dolgoznia kell és(!) szorgalmi időszakban is. Szombathelyen duálisan 130 000 nettót ajánlanak + tanulmányi ösztöndíj ( ha jól értesültem ), ami már vetekszik sok munkavállaló fizetésével ma Magyarországon. Ha valaki esetleg önköltségesen tud csak esti/levelező képzésre menni, akkor a különbség 200 000 körül mozog és tegyük hozzá, ezért klasszikus értelemben nem kell dolgozni. ( de tanulni és integrálódni a céghez igen, ami elismerem terhelés, de mégis más mint egy gyárban melózni vagy egy szakközépben tanítani )
2022. jan. 25. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:

"ami már vetekszik sok munkavállaló fizetésével ma Magyarországon"


De nem egy gépészével.


Levelezőn csökkentett óraszámban tanulsz munka mellett, nappali duálison viszont öntik beléd az anyagot. Ízlések és pofonok persze.

2022. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös!


Ez nyilvánvaló, hogy egy gépészmérnök fizetésével nem vetekszik, de aki gépészmérnöknek akar tanulni, az valószínűleg nem keres annyit. Persze lehetnek kivételek, de szerintem nem jellemző. Aki mondjuk iparban dolgozik és keres nehéz munkával 250-et esetleg több műszakban felborult bioritmussal és kiszolgáltatottan fizikai dolgozóként az fontolóra veszi ezt a 200-at is tanulásért cserébe ( ha képességei megvannak ) Jó, nyilván öntik beléd duálisan az anyagot, mert az a fő állásod hozzáállás van az egyetemen, ami valahol jogos is. Egy kis könnyítést kapnak akik heti 40-60 órában dolgoznak. Ha azt nézed akkor még foglalkozni kell az egyetemmel napi 2-4 órát átlagban, akkor az kb átlagban 20 plussz a 60 az 80 óra. ár/ értékre az az érzésem, hogy a duális kedvezőbb. Van esetleg tapasztalatod gépész képzésről? Köszi a választ, ment a zöld!

2022. jan. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!