Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttként, a keresztség...

Felnőttként, a keresztség felvételére (Római Katolikus Egyházban) készülve a Bibliának melyik kiadását olvassam?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a katolikus Biblia ószövetségi része tartalmaz olyan könyveket is, amiket a protestánsok nem fogadnak el.


Viszont észrevételem szerint a katolikus Bibliák kiadásából is több van.


Melyiket vegyem meg?

Írja már le valaki úgy a könyvészeti adatait, ami alapján tudom, hogy melyik az.


Köszönöm szépen!


2014. márc. 3. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a Szent Jeromos Bibliatársulat kiadását szoktam olvasni, de ugyanilyen jó a Szent István Társulaté is.
2014. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Éppen ezen kettő közül nem tudom, melyiket kellene megvennem. Mi a különbség köztük? Melyik a "jobb" és miért éppen az?
2014. márc. 3. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Szent István társulat adja ki: Biblia. Különféle betűméretekkel van. Olyan is van, amely csak az újszövetséget és a Zsoltárokat tartalmazza.

[link]

2014. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Szent István Társulat. Jó ez,ezt vedd.
2014. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Éppen ezen kettő közül nem tudom, melyiket kellene megvennem. Mi a különbség köztük? Melyik a "jobb" és miért éppen az?"


Ugyanolyan jó mind a kettő. Talán a Jeromosé itt-ott kicsit könnyedebben fogalmaz, de a Szent Istváné is teljesen jól érthető.

2014. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sandor76 ***** válasza:

Egy Biblia van.

olyan nincs ,hogy en ezt meg ezt nem fogadom el,mert ilyen vallasu vagyok vagy leszek.

Itt mar valami santit.

A Biblia sosem mond ellent onmaganak,hanem a tanitok nem ertik mit tanitanak.

Elobb kellene keresni egy olyan vallast ami tudja is mit tanit,a Bibliaval osszhangban.

2014. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jut eszembe az előzőről, nehogy a JT-k megmásított, elferdített könyvét olvasd
2014. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sandor76 ***** válasza:

Jut eszembe az elozorol,nem mindenki olvashatja.

Nincs mivel megerteni.

2014. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sándor76!


Azért ugye tudod, hogy igenis van különbség a különböző FORDÍTÁSOK között?


Vagy te az Újvilág fordítást olvasod első perctől, csőlátással, mert a többit eltüntették a környezetedben? :)


Pl. az Újvilág fordítást NEM olvasnám...

2014. márc. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!