Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KRE Anglisztika MA-n kell...

KRE Anglisztika MA-n kell idegennyelvi hozzájárulást fizetni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert “anglisztika (angol nyelven)” -ként van feltüntetve a szak és az “angol nyelven” általában azt is szokta jelenteni, hogy kell érte fizetni. Nálunk is van külön magyar és angol anglisztika, de több helyen is láttam már ilyet, ezért kérdezem.
2022. jan. 28. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

:-OO

anglisztika magyar nyelven?...

2022. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen. Természetesen a mi óráink is angol nyelven folynak és egyébként egy képzésen tanulunk magyar és angol nyelvű anglisztikások is, tehát ebben az értelemben nincsen különbség a kettő között. Mármint gondolom emiatt lepődtél meg rajta.
2022. jan. 28. 12:44
 3/11 anonim ***** válasza:
nem
2022. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"a mi óráink is angol nyelven folynak és egyébként egy képzésen tanulunk magyar és angol nyelvű anglisztikások is"

Akkor mi a különbség?

2022. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne?
2022. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tanárin sem kell.
2022. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annyi a különbség, hogy a mi képzésünk magyar nyelvű képzésnek számít, magyarul beszélő emberek jelentkezhetnek rá stb., míg az angol nyelvű angol nyelvű képzésnek számít, külföldiek is jelentkezhetnek rá. Például az angol nyelvoktató mesterképzésen is kell idegennyelvi hozzájárulást fizetni, holott ott is magától értetődő, hogy angol nyelven folyik a képzés. Úgyhogy ezért kérdezem, mert itt külön zárójelben fel van tüntetve, hogy “angol nyelven”, holott evidens, hogy angol nyelven tanulsz. Nem értem mi értelme van akkor ezt külön megjelölni, ha nincsen semmi egyéb kitétel és más egyetemeken nincsen benne a szak nevében, hogy “angol nyelven” csak szimplán anglisztikaként szerepel.
2022. jan. 28. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már eleve azt se értem, hogy mi ez a megkülönböztetés, ha egyszer a képzés angolul folyik. Akkor tökmindegy, hogy melyik hallgatónak mi az anyanyelve, nem? Régebben még úgy volt...
2022. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat, hogy pl. az alapozó tárgyak közül nem mindent tanítanak angolul (pl. nálunk is fel lehetett volna venni párat magyarul, a filozófiát én is magyarul csináltam mert arra tudtam bejárni, ez ilyen össznépi bölcsész előadás volt) vagy mondjuk nekünk van fordítás szakirányunk is, ami angol-magyar nyelven folyik, azt csak magyarul beszélők vehetik fel.
2022. jan. 28. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, ilyenek nálunk is voltak, de ezeket ki lehetett váltani mással is, ha valaki nem beszélt magyarul. Az mindenesetre fel se merült, hogy plusz pénzeket fizessen bárki azért, hogy angol nyelvű oktatást kaphasson...
2022. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!