Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiadnátok sok pénzt egy...

Kiadnátok sok pénzt egy alapképzésre?

Figyelt kérdés

Felvettek egy jónevű francia üzleti iskolába, de nem tudom, hogy oda menjek e. Megjelölök még külföldi egyetemek pl Dániában ahol ingyenesek, de ha oda is felvesznek akkor nem tudom melyiket válasszam. Ti sajnálnátok a pénzt egy jó oktatásra? Mert köztudott hogy egy francia Grande Ecole ami az én esetemben egyben üzleti iskola, a legelitebb oktatási intézményekhez tartozik és a végzősei sikeres vállalkozók, C-executive-k. Vagy ez már ódivatúnak számít, hogy sok pénzt belefektetni az oktatásba, és majd egyszer csak visszajön az ára, vagy elmesz egy gyengébb egyetemre ahol alig tudsz kapcsolatokat kiepiteni, meg nyelvet tanulni ? De viszont lehet többet érsz el az életben?


Nektek mi a véleményetek erről a témáról?



2022. jan. 28. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Ha van rá elég pénzem és tényleg érdekel is, akkor simán. De hitelt nem vennék fel.


Bárhogy is döntesz, az ottani albérlet és megélhetés költségeivel is számolj, ne csak a tandíjjal!

2022. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon Fontos az is hogy mit szeretnél elérni, de az esetek nagyrészében nem sok jelentősége van hogy holtanultál...
2022. jan. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Ha francia vagy és utána Franciaországban akarsz elhelyezkedni, továbbá közepes vagy matekból és nincs esélyed egy rendes matekos gazdasági szakot elvégezni, akkor hajrá.


A Grande Ecole a bolognai iskolarendszeren KÍVÜLI képzés, nem ad egyetemi diplomát. A nemzetközi álláspiacon szerintem nem ér sokat, én legalábbis nemzetközi menedzser vagyok és még életemben egyetlen embert se láttam ilyen papírral pedig folyamatosan executive-ok között mozgok. Én biztosan nem invesztálnék ilyenbe, amikor rendes német, holland egyetemeken tanulhatsz ingyen vagy olcsón. Max. egy színvonalas MBA-re, de már annak az ideje is lejárt. A matematikusok, data scientistek, computer scientistek uralják a terepet.

2022. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!