Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikusi végzettséggel...

Technikusi végzettséggel kiváltható e az emelt érettségi? Felvelételizhetek e vele alapképzésre?

Figyelt kérdés

Nincs emelt érettségim, de szeretnék majd alapképzésre jelentkezni. Úgy tudom, kivalthatom az emeltet egy felsőoktatási szakképzéssel, viszont nem találok olyant, ami a majdani alapszakhoz jó lenne. El tudnék menni technikusi kepzesre egy szakiskolába, csak nem tudom, hogy akkor az kiváltaná e az emeltet, ugyanis ezeket olvastam: "Technikus: A szakma megszerzéséről kiállított oklevél államilag elismert KÖZÉPFOKÚ végzettséget és szakképzettséget tanúsít"

"Tanulmányok beszámítása felsőoktatási képzésben:

igen (Amennyiben a technikum felsőoktatási intézménnyel közösen kidolgozott szakmai program alapján szervezi meg a képzést.)"

"A letett szakmai vizsga emelt szintű érettséginek számít-e:

igen"



2022. jan. 22. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem írj a felvinek hogy ha van fsz képzésről okleveled meg xx nevu technikumi papirod azzal kiváltod-e a szakra a követelményt
2022. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem az a fura hogy a pontszámító kalkulátornál nem tudom bejelölni a teknikumi szakot csak az fszt
2022. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ez az, hogy valahol úgy olvastam, hogy a technikum csak középszintü végzettségnek számít. Ezért alapszakra nem elég. Ezért nem tudod szerintem te sem bejelolni. Nekem viszont az osszes foszkos szak nem jo. Mármint technikusiból van olyan ami érdekelne, de abból a pár foszkos-bol semmi. Csak azért meg hogy papír legyen, vagy hogy majd felvegyenek az alapképzésre nem akarok elmenni olyanra ami nem érdekel. Csak a technikusi önmagában lehet, hogy kevés, továtanuláshoz pedig szintén nem elég.
2022. jan. 24. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
De úgy tudom 32 pontot ér mert én olyan technikumra járok ami ahhoz a szakhoz kell amire én akarok menni és a felvi regisztrációjánál ott volt be is írtam a szakot csak a százalékot még nem mert majd később lesz a vizsga. De a felvin a pontszámító kalkulátornál meg nincs ott a teknikusi képzés ami fura mert régen az okj ott volt
2022. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen pontot lehet hogy adnak csak nekem kiváltani kellene vele az emelt érettségit. De lehet, hogy inkáb mégis azt teszek, mert úgy néz ki más megoldas nem lesz. Köszönöm a válaszod. Én sajnos a te kérdésedben nem tudok segíteni. Mondanám, hogy próbáld meg a felvi-n megkérdezi, de én e-mailt írtam nekik már 1 hete de még semmi válasz..
2022. jan. 24. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csinàlok egy emelt érettsegit idé
2022. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, sajna nem váltja ki. Én is ebben a helyzetben vagyok, gépész technikusim van és szeretnék mérnökire menni de emeltem nincs, aztán evégett újra kell érettségiznem. Én a gépészeti alapismereteket választottam, számomra azért meglepő volt a követelmény az érettségire . Szerintem jóval nehezebb az emelt érettségi mint a technikusi. Pl rengeteg képletet kell fejből vágni, technikusin anno lehetett használni műszaki táblázatot, na itt l×faszt nem lepet használni.
2022. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!