Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2022-ben mit érdemes tanulni?

2022-ben mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, sajnos nem értek a reál tárgyakhoz (matek, fizika, infó). Humán beállítottságúként kérdezem, hogy mit éri meg elvégezni?

Nem egyetemi képzésben gondolkodom, hanem inkább felsőoktatási szakképzésben vagy tanfolyamokban.

Tudom, hogy manapság a mérnöki, informatikai, gazdasági vonal virágzik, de egyrészt ezekhez nem értek, másrészt nem is vonzanak.

Mit gondoltok, pl.: marketing, webdesign, stb. területeken ajánlott lenne elindulni?



2022. jan. 29. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

A marketing 80%-ban matek, és egyre inkább az lesz. Egyetemi szinten hatalmas a túlképzés, emiatt tele van a piac diplomás marketingesekkel, diploma nélkül nagyon nehéz érvényesülni.


Online marketingesként szerintem el lehet lavírozni diploma nélkül, de legalább valami FOSZK-ot kellene szerezned... egyébként meg tanulj meg rendesen WordPress, Wix és Shopify oldalakat csinálni, egy kis webgrafikát, meg Google/Facebook kampányokat, és ezekből már meg lehet élni, ha ügyes vagy.


Google Ad certifikációk: [link]


Facebook Ad certifikációk: [link]


Egy kis webprogramozás se árt, legalább HTML és CSS. De mondom, WordPressel programozás nélkül is el lehet jutni elég messzire. Itt van egy ingyenes bevezetés: https://www.youtube.com/watch?v=O79pJ7qXwoE


Szerintem megtanulod rendesen a wordpresst, összeraksz referenciamunkának pár jobb oldalt (ismerősöknek stb.), megtanulod a Google/Facebook kampányok használatát, és ezekkel már remekül el lehet boldogulni a piacon. De én mindenképpen csinálnék valami hivatalos képzést is, legalább OKJ-t, nézz körül, mik vannak.

2022. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
Menj orvosnak. :D Az nem reál terület és meg is éri ha jók a kapcsolataid :D
2022. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Online marketing sok részéhez mindenképpen kell matekos infós affinitas. Nem csak annyi hogy megirja a posztokat és dob hozzá egy képet. Az ügyfeleknek meg kell mutatni hogy miért érte meg nekik az adott hirdetés, hogy segitett nekik a céljaikat elerni, különböző mutatókat mutatni és értelmezni nekik, a mérő kódokat megfelelő helyre berakni a honlapok forráskódjába. Ha valami elcsuszik a honlapon bemaszni a forrásokban és megkeresni hogy hol a gond. Szerintem nem nagy kunszt de én gazdasagis vagyok, és erdekel is az infó mélyebben mint egy word szerkesztés. Ha a kérdező nagyon segghulye a realhoz akkor nem ajánlom hogy a hirdetesi rész fele kacsintgasson.


Ha van szeperzeked akkor a grafikusnak kikepezheted magad.e mellé seo+copywriting az online marketingben amihez nem szükséges reál vonal szerintem.


(Gazdasági alapkepzest végeztem, most csinálom a marketing mestert és online marketingben dolgozok.)


Ötlet: zynternen, professionon vagy akár diakszovetkezetek oldalán nézz munkákat. Keresd meg hogy miknek tetszik a munkaköri leirasa, a feladatok. Az alapján jobban be tudod lőni hogy milyen munkában éreznéd jól magad, mi illene hozzád és hogy milyen tudásra van szükséged.

2022. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!