Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire elég szerintetek ennyi...

Mire elég szerintetek ennyi pont a felvételin?

Figyelt kérdés
74 pont összesítve a magyar és a matek írásbeli. A vitt pontszámokból maximum, mivel kitűnő volt a 7.-es tanév végi és a 8.-as félévi bizonyítvány is, mind a kettőnél több dicsérettel. Pluszpontokból is valószínűleg maximum, mivel sok a jó helyezés versenyekről. A szóbelire megvolt a kellő felkészülés, de az még nem zajlott le.

2022. jan. 31. 15:18
 1/8 A kérdező kommentje:
????
2022. jan. 31. 15:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

középiskolai felvételin nincsenek plusz pontok. Nem írtad hogy hová jelentkezel, milyen irányba, az ország melyik régiójában.

Az én lányom Szegedre szeretne menni, max vitt ponttal és 87 pontos felvételivel még cidrizik a szóbeli előtt, mert ez még nem biztos, hogy elég.

2022. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2.

Rendben, nevezd, ahogy szeretnéd! Járnak pontok a versenyeredményekért, eredményekért, díjakért is. Ezeket én pluszpontnak szoktam nevezni, mivel versenyre járni nem kötelező, díjakat nyerni szintén nem kötelező, ellenben a jegyeiért, az írásbeliért, a szóbeliért stb. mindenki viszi a pontot.


Egy elég elit, erős és egyházi gimnázium az első számú cél, a második lehetőség egy állami, de szintén erős és elit gimnázium. Mind a kettőben a németes osztály.


Felesleges a lányodnak félni emiatt. Ez már szinte eldőlt nála. Persze a szóbeli mindenképpen számottevő a legtöbb intézményben. Viszont nagy eséllyel bent van, még akkor is, ha nem ér el max. pontot a szóbelin.

2022. jan. 31. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Elitgimikbe általában 80-85 pont felett van esély.

Én még nem láttam olyan intézményt, ahol pluszpontot értek volna a versenyek, pedig tanárként már több száz diákkal csináltam végig a felvételi eljárást több tucat intézménybe...

2022. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Első válaszoló vagyok, mutass egy felvételi tájékoztatót, ahol plusz pont jár a versenyeredményért! Az én lányomnak is van középfokú nyelvvizsgája, de ez csak a felsőoktatásban számít, a középiskoláknál nem! Érdemes lenne az oktatas.hu -n utánaolvasnod!
2022. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4.

Mi számít elitnek? Én elit alatt értem mondjuk a top 100-at az elmúlt években.


Akkor ezek szerint inkább a szakközepeket és a gyenge gimnáziumokat kellene megcélozni?


Szülő.

2022. jan. 31. 20:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg szakiskola?
2022. jan. 31. 20:34
 8/8 A kérdező kommentje:

#4.

#5.

Nálunk meg az osztályfőnök kérte, hogy csatolva hozzuk a versenyeken elért okleveleket, illetve az igazolásokat.

2022. jan. 31. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!