Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnám eldönteni hogy...

Hogy tudnám eldönteni hogy melyik szakmát válasszam?

Figyelt kérdés
most mentem 11. osztályba /gimnázium/, faktként a földrajzot amit előrehozottan szeretném lerakni, a német első számú nyelvemet és a mondhatnánk legkedvesebb tárgyamat a matematikát választottam valahogy ezzel az egy tantárggyal jövök ki legjobban szeretem is szivesen foglalkozom vele szerencsére hamar meg is értem egyetlen olyan anyagrész amit nem szeretek belőle a geometria és a kombinatorika de egy kis gyakorlással ezt is megérthetem! második nap azzal a ténnyel szembesültem hogy nem indítanak matek faktot a kevés jelentkező miatt!nagyon csalódott voltam, mert nagyon érdekel a továbbtanulás lehetősége és valami gazdaságtudományi vagy közgazdaság tudományi karra szeretnék jelentkezni mivel sok minden érdekel ilyen téren akár pénzügy és számvitel vagy gazdálkodás és menedzsment vagy alkalmazott közgazdaságtan vagy gazdaságelemzés .. de így hogy matek fakt nem indult nem lesz lehetőségem az emeltre érettségire hogy szerezzek annyi pontot hogy bejuthassak mivel olyan 380-400 pont körül vannak a felvételi ponthatárok és hát nagyon jó matek és történelem középfokút kellene írnom hogy bejuthassak olyan 90-95% körül! Vannak olyan szakok mint pl: a villamosmérnök vagy a gépészmérnök de ott a kevés ponthatár ellenére nem egyezik meg a felvételi tantárgyak mivel ott matek és vagy fizika vagy kémia vagy biosz kell én meg 5. tantárgyként a föcit vettem fel!Mi legyen 12.ben ha indítanának matek faktot próbálnám ott meg elég lenne 1 év felkészülés vagy felejtsem el és nézzek valami olyan szakot aminél kevés a ponthatár? kérlek adjatok tanácsot nagyon fontos volna!nagyon sokat jelentene nekem a továbbtanulás előre is köszönöm 16/F
2010. szept. 10. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért ne mehetnél emelt matekra. Járj el magántanárhoz vegyél külön órát és menni fog. Én pénzügy és számvitelre járok, most fogok végezni. Nyelvet is nézik, ha az a jobb, de 2 tantárgy számít bele. Nekem anno 5 német és 3-as matek középszint +nyelvvizsga segített a bejutáshoz, de 2 ponttal lecsúsztam államiról. Aztán 2 félév után 4 egész körüli átlaggal átvettek. Törit nem nézik szerintem, semmi köze a szakhoz.

Amúgy ha érdekel a pénzügy számviteles tantárgyak pl Kaposváron: analízis, optimumszámítás, mikro és makroökonómia, Statisztika, számvitelekből 4-5 tárgy, emberi erőforrás menedzsment, személyügyi kontrolling,kommunikáció,marketing, munkagazdaságtan, pénzügyi jog..stb. idegen nyelv több félévig. A diplomához szakmai középfokú nyelvvizsga is feltétel. Ha érdekel én megpróbálnám a helyedben.

2010. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!