Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kismillió hasonló kérdés van, sokat el is olvastam, de egyiknél sem találtam kielégítő választ.

Egyelőre a Felvin a gazdálkodási és menedzsmentet jelöltem meg, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nagyon sok embertől hallottam, hogy szintúgy erre a szakra jelentkeznek. Egyrészt ez tényleg azt bizonyítja, hogy tömegszak, másrészt így nehezebb lesz a bejutás. Így jutott eszembe az utóbbi pár napban a pénzügy és számvitel szak.

Valójában azért vagyok bizonytalan, mert bár élvezem a matekot, azért megvoltak a hullámvölgyeim vele. 4-es, 5-ös vagyok belőle, de az 5-ért tényleg sokat kell gyakorolnom. Illetve, egészen 11. osztályig egészségügyi irányba készültem, ezért nem is jártam soha matek fakultációra. Tehát félek, hogy egy pénzügy és számvitelről kibuknék, főleg úgy, hogy egyetem mellett egy pár napot dolgoznom is kellene.

Ti mit gondoltok erről a két szakról és a helyzetemről?

Ha valaki még a Corvinusról és az ELTE-ről is be tudna számolni, annak is örülnék, hiszen ezeket az egyetemeket jelölöm meg.



2022. febr. 4. 21:57
A kérdező szavazást indított:
gazdmen
psz
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem is kérdés. A pénzügy-számvitelesek mindent IS meg tudnak csinálni, amit a gazdmenesek, csak mindent jobban. A gazdmen egy általános menedzser szak, mindenből van egy kicsi, de nem specializálódik semerre. A pénzügy egy valamelyest specializált szak, de ettől függetlenül lehet vele nem pénzügyi területen is dolgozni. A psz gyakorlatilag felülről kompatibilis a gazdmennel (mindent tud, amit a gazdmen, de ez fordítva nem igaz).
2022. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
gazdmenre ha bekerültél akkor kibukni úgysem fogsz, ezt tartsd szem előtt
2022. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Elte pénzügy számvitelről nem buknál ki a matek miatt, csak ha nagyon akarod.

Konkrétan arról szól az első év, hogy a közép matekosokat és a nemzetközi diákokat felhúzzák az emeltesek szintjére.

A Corvinuson már más a helyzet, ha jól hallottam, ott már első évtől komolyabb matek van, míg nálunk, az Eltén ez inkább az Ökonometriával jelenik meg.

Én nem vagyok nagy matekos, mégis túlélem, sőt eléggé megszerettem az évek során.

2022. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Corvinuson tanulok PSz-esként. Közép matekosként jelentkeztem anno, most vagyok végzős. Kellő szorgalommal simán megcsinálható a matek, de nem is a ez a szórótárgy :D psz szakkal szerintem is jobban jársz, hiába pontozták le az 1-est, teljesen igaza van.
2022. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinus jobban megéri, márcsak az ösztöndíj miatt is, ha tudod tartani az átlagot, de biztos menni fog;)
2022. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Ezek alapján át fogom írni a gazdálkodási és menedzsmentet pénzügy és számvitelre. Én is úgy látom, hogy karrier szempontjából jobban járnék vele, tényleg az egyetlen félelmem az, hogy túl nagy fába vágom a fejszémet. De az megnyugtató, hogy másoknak is sikerült már közép matekkal elvégeznie!

3-as, 4-es ti egyébként élvezitek a szakot? Itt gyakorin sokan írják, hogy nagyon száraz és Magyarországon unalmasan tanítják, ezzel mennyire értetek egyet?

2022. febr. 5. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Szerintem nem unalmas, engem speciel nagyon érdekel a cégek viselkedése és a könyvvizsgálás. Angolul tanulom, ez még egy faktor ami miatt kihívást jelent számomra. A szaktársak is tök rendesek, intelligensek.
2022. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig #3 vagyok. Még az jutott eszembe, hogy bármilyen tárgyat fel tudok venni szabválnak az egész Eltéről, szóval még ez is érdekessé teszi a képzést.
2022. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok


PSZ amúgy is egy specializáltabb szak, nem is jelentkeznek annyian mint pl GM KM vagy NG-re

GM eléggé általános, ahogy már más is írta a gazdaság területéről mindenbe nyújt egy kis belátást, viszont ez után kéne egy spec.

Szóval szerintem a PSZ jobban megéri, pláne, ha jó vagy matekból. 4-5 (nem tudom mennyire erős a gimi ahova jársz) az szerintem bőven jó, hisz nem egy matematikusképző

2022. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és

Nézegesd meg a pontszámítóval, hogy kb hány pontot fogsz elérni az érettségin egyes tantárgyakból. És akkor valahogy ezek alapján próbálj meg kitűzni célt. Szerintem megéri a BCE első helyre, viszont azt te tudod, hogy mire van kapacitásod és miből hány pontot tudsz hozni

2022. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!