Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos/érdemes olyan...

Mennyire fontos/érdemes olyan szakot választani amivel külföldön is elhelyezkedhet az ember?

Figyelt kérdés
A gazdálkodás menedzsment , nemzetközi gazdálkodás, jog hármas illetve talán a nemzetközi tanulmányokon gondolkodok , de sokan azt írták , hogy a jogot nem érdemes választani. Plusz hogy nem igazán fizetődik ki az 5 év , 190 -220 ezer ft netto.... Mit gondoltok erről ? Volt aki egyetem után külföldön próbált szerencsét , akár egy mester keretein belül? Bármely tapasztalat?

2021. máj. 29. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem ezen a területen tanulok, de fizuk hasonlóak. Illetve se megbecsülős, se eszköz nincs.

Én azt mondanám, hogy aszerint válassz, ami neked fontos. Legyen akár az a szempont, hogy itthon hogy helyezkedsz el vele, mennyire tetszik vagy épp kint milyen lehetőségek vannak. Egyáltalán szeretnél menni külföldre?

Nekem vegyesen vannak csoporttársaim, akik mennének, köztük én is, de egyik legjobb barátnőm viszont sosem menne külföldre, így semmilyen befolyásoltsága nincs annak, hogy kint mennyire keresett ez a szakma.

Viszont én még annyit tanácsolnék, hogy ne feltétlen a pénz hajtson, hanem hogy mennyire szeretnéd csinálni az adott munkát, akkor is ha körülötted szétesik a világ. Teljesen mindegy, hogy 200 vagy 600 ezerért dolgozol, ha nem szereted amit csinálsz és csak szenvedés az egész. Persze nem elhanyagolható ez az oldal sem, de ha van egy szak ami a szíved csücske, vagy egy hajszállal jobban tetszik, akkor azt választanám, hiába egy picit rosszabbul keres. Aztán a végén lehet úgy fogsz kijönni, hogy látják rajtad, hogy szereted amit csinálsz és esetleg jobb ajánlatot kapsz, mintha oda mentél volna, ahol általánosságban többet keresnek.

2021. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A jog valóban nem nyerő, ha külföldre szeretnél költözni és a szakmádban elhelyezkedni. Esetleg akkor, ha valahol kifejezetten a magyar jogot ismerő szakemberre van szükség, de oda nem "nullkilométeres", hanem tényleg tapasztalt jogászokat várnak.


Egyébként jogi végzettséggel szakvizsga után jóval többet lehet keresni, akár az igazságszolgáltatásban, akár ügyvédként. Persze az utóbbihoz nem árt némi hátszél vagy különlegesen jó képességek (és itt nem a tanulmányi eredményekre gondolok, hanem személyiségre és hozzáállásra).

2021. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!