Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Pázmány közösségén mennyire...

A Pázmány közösségén mennyire érződik, hogy katolikus egyetem? Van értelme ateistaként oda jelentkezni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 18:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásellenes meg semmi, csak szimplán nem hiszek Istenben
2022. febr. 6. 18:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hangoztasd és nem lesz semmi baj. Van egy kis egyháztörténet meg hasonló tárgyak, azt ki kell bírni, ezt leszámítva nem érződik.
2022. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hangoztathatod is, a kutyát nem érdekli a vallási el(nem)fogultságod. Van néhány katolikus tárgy amit teljesíteni kell, de nem vészesek, és bővítik a látókörünket.
2022. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Hát ateistaként a világ minden pénzéért sem mennék katolikus iskolába. Ezzel a katolikus egyházat támogatod. Ráadásul felnőttként mindenféle ostoba meséről tanulni szerintem tök felesleges.

#3-as, ezt a "bővítik a látókörünket" dolgot mindenre ráfoghatod. Ezzel az erővel lópatkolást meg boszorkányégetést is taníthatnának, pont annyi értelme lenne.

2022. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
Biztos a gender ideológia, meg az lmbtq tanulmányok sokkal értelmesebbek...
2022. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészkaron semmi jelentősége nem volt. Annyi, hogy filozófiatörténeten főleg a keresztény gondolkodókon volt a fókusz, de mondta is a tanár, hogy nem az a lényeg, hogy egyetértsünk pl. Anzelm istenérvével, hanem hogy értsük magát a gondolatmenetet. Ezenkívül van egy félév Újszövetség, amit bölcsészként amúgy is illik ismerni. Volt még valami "Bevezetés a katolikus hit rendszerébe", de az már nem is tudom miről szólt.
2022. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös. A keresztények ezt tanulják is? Azt hittem, hogy csak a tanulmányok utáni gyakorlati tapasztalatok miatt csinálják.

Elnézést kérek minden igaz kereszténytől, csak érzékeltetni próbáltam, hogy az 5-ös mennyire korlátolt.

2022. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!