Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katolikus pap szeretnék lenni...

Katolikus pap szeretnék lenni - kell a felvi.hu-n jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a plébánosomat kell megkeresnem, aki elküldi a jelentkezésemet a püspökhöz, és ő fogja eldönteni, melyik szemináriumba kerülök. A kérdésem az lenne, hogy a hagyományos felvételi eljárás keretein belül kell-e jelentkeznem a szemináriumokhoz tartozó főiskolára/egyetemre (felvi.hu-n beküldeni az érettségim másolatát stb.), vagy etéren semmi teendőm nincs? (Csak papnövendékként szeretnék teológiát tanulni)

2019. jan. 22. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve érdekelne még, hogy papnövendékként kapok diákigazolványt?
2019. jan. 22. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve érdekelne még, hogy papnövendékként kapok diákigazolványt?"

Erre biztosan tudok válaszolni, hogy igen. Egy közeli barátom végzett tavaly és most szentelték, kapott diákigazolványt az egyetem alatt. Felsőoktatási jogviszony ugyanúgy.

Úgy tudom, hogy felvi-n nem kell bejelentkezni, felvételi beszélgetés lesz, amit az egyetem szervez.

2019. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetem biztosan pontos választ tud adni a kérdésedre.
2019. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az adott intézmény (egyetem vagy főiskola) saját jelentkezési lapját kell letöltened és kitöltened. Ezt az intézmény honlapjáról tudod letölteni. Ott az is fel van sorolva, hogy milyen egyéb dokumentumokat kell hozzá csatolni. Mindezt pedig személyesen vagy postai úton egyenesen az adott intézményhez kell eljuttatnod. A felvi.hu csak a világi képzéseket adminisztrálja. A képzés alatt hallgatói jogviszonyban állsz majd, így kapsz diákigazolványt is.
2019. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!