Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban nem éri meg NKE-s...

Valóban nem éri meg NKE-s diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Az államtudományi szak érdekelne , vagy az ELTE-én lévő politológia és még a történelem is szóba jöhet, azonban rengeteg rossz dolgot olvastam róla.Valóban nincs semmilyen haszna? Igazából ez másod diploma lenne a számomra levelezőn végezném.

Vagy valaki tudna még valamilyen "humánabb" szakot ajánlani?



2022. febr. 8. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Mindhárom szak értelmetlen, felesleges képzés. Az államtudományit kiszakították a jogból, szerintem meg fogja szüntetni egy következő kurzus. A történelem alapszakra közvetlen rálátásom van, ha nem akarsz ebből mestert és majd tanárit vagy nem akarsz PHD-ni akkor nincs semmi értelme.
2022. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hobbiból akarod, netán egyetemi oktatói státusz a célod, akkor természetesen semmilyen tudás nem értéktelen.

Azonban ezekkel a szakokkal nem nagyon fogsz ugrást elérni a karrieredben (feltételezve, hogy jelenleg nem bruttó 200k-t keresel), így ilyen szempontból nincs értelmük.

Üdv, egy harmadéves NKE-s (bár másik szakról).

2022. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az NKE-nek igazából a rendészeti és honvédelmi területek miatt van bármennyi értelme is. A civil szakok 90%-ban a közszférába képeznek, ahol ugye nem álomfizetés van.
2022. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!