Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Az egyetemeteken...

Egyetemisták! Az egyetemeteken mennyi rendszeres szociális illetve tanulmányi ösztöndíj jár nektek? :) Félek újra elmenni egyetemre, négy évvel ezelőtt 5-ös átlagra 14.500 ft-ot fizettek, s munka mellett elég nehéz szakot választanék.

Figyelt kérdés

A szociális támogatást akkor nem

Kaptam meg, de azóta változott a helyzetem.

Mennyit változtak 4 év alatt az összegek?



2022. febr. 8. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már négy éve is lehetett tudni, hogy ez egyetemenként és szakonként nagyon változó
2022. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En volt hogy 12 ezret kaptam, volt, hogy 30 ezret. Ugyanaz a szak, kb ugyanolyan átlaggal.

Hozzátenném, egyetem, kar, szak függő. Tehát rögtön több változós. :) Ez évekkel ezelőtt is így volt.

Az ösztöndíj nem biztosít megélhetést, csak zsebpénz, ezt illene tudni. Akinek nagyon kellett a pénz, az dolgozott egyetem mellett, régen és most is.

Általánosságban egy 10-30 ezer forint közötti összeget lehet várni. De van, hogy csak a legjobbak kapnak, mondjuk 4,7-es átlag felett, mert arra van keret.

2022. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 22-40ezer között mozog az ösztöndíjam. Kondi bérletre+fehérjére elég is :)
2022. febr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legmagasabb 22 ezer forint volt, 5 egész feletti KKI-re. Szociális alapon sosem kaptam semmit.
2022. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Ezt tart téged vissza az egyetemtől, hogy nem tudod, mennyi a szociális és tanulmányi támogatás összege?


Amit lehet megse kapsz a munka mellett elég nehéz szakodnál.


Mivel van állasod, ezért szociális támogatásra se leszel jogosult.

2022. febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak egyetemenként, de még félévenként is nagyon eltérő lehet. Én 9 és 30 ezer között kaptam, ez volt amúgy a két szélsőérték is, ennél kevesebbet, ill. többet nem adnak. 9 ezret kaptam 3,8-as átlagra, de pl utána egy évvel 3,7-re 15-öt, szóval nem kicsit változó. Ez BME, bölcsész barátaim ötös kreditindex felett kezdtek ösztöndíjban gondolkodni, alatta esélytelen volt nekik.
2022. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

50 ezer ft szociálist kapok, mivel 3-an vagyunk testvérek és délvidéki vagyok (ez nem tudom számít-e). Emellett a bérletet ingyen kapom, és megpályáztam még 1-2 ösztöndíjat. (start ösztöndíj 1x 50k, Szent Imre 2x 35k)

Pszichológiát tanulok, nem dolgozom mellette, és nem is bírnám el. A tanulom magam programot ajánlanám, ha jól emlékszem 30 ezret kereshetsz havonta és csak 1 napi munka, ahol gyerekekkel foglalkozol és kapsz ingyen beutazást kb az egész országra (én csak az első kurzust végeztem el, a munkáig sajnos nem jutottam védettségi hiányában).

Mondjuk én evvel az összeggel elégedett vagyok^^

2022. márc. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!