Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali képzésen (támogatott)...

Nappali képzésen (támogatott) egyetemisták hogyan tartjátok el magatokat, ha egyedül vagytok?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy kezdték, milyen tőke kell hogy tuti túléljék és hogy dolgoznak mellette

Levelező után nappali képzésre felvettek és nem tudom mi tévő legyek egy viszonylag jó munkahellyel



2017. aug. 1. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Öneltartó vagy esetleg? Amennyiben igen már kiemelt szoctám-mal indulsz csak kell, hogy legyen róla papírod. Ezen kívül, ha ügyes vagy kapsz még a jegyeidért ösztöntíjat is. Melette ha van időd eljárhatsz heti parszor dolgozni, de lehetőleg ne ess túlzasba, mert akkor a jegyeid rovására mehet. Nem tudom kolis vagy e vagy albérletes, de pl ha albérletes kérhetsz laktámot is ami megint egy kis segítség.
2017. aug. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Ezelőtt három évvel otthon válaszút elé állítottak.

Elmegyek dolgozni(idény munka(feketén), mellette közmunka) és akkor otthon maradhatok vagy olyan "hülye" és "értelmetlen" helyre megyek, mint az egyetem de akkor ők nem támogatnak többet.

Isten bocsásson meg, de az egyetemet választottam. Nem akartam látni, hogy az álmaim összedőlnek és 487 ponttal nyáron paradicsomot és paprikát szedek, télen meg utcát seprek.


Bejelöltem az orvosit, fel is vettek. Koliban lakom.

Ösztöndíjakkal, nem túl gyakori diákmunkával(sajnos több munka a képzési idő rovására menne), és DIÁKHITEL1-el, eltudom tartani magam.

Nem szenvedek hatalmas hiányokban, szerényen elvagyok.


Máshogy sajnos nem menne. :) Most leszek negyedéves.

2017. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, sajnos nem teljesen értem ezeket.

Igen, 8 órás bejelentett munkahelyem van, az albérletem valószínű nincs bejelentve a nav-nál(mint a 90%a) és úgy gondolom a levegőbe nem adnak támogatást, a hivatalos bejelentett albérlet annyival drágább is és ritka.

Azt olvastam a jegyeim alapján havi 6 ezret kapok esetleg 2 félévtől

Milyen támogatásokat lehet még igényelni?

Magyar állampolgárként jelentkeztem, de kettős vagyok (ukrán), Pesten élek pár éve de az oktatásügy még sötét terep..

Ha bármit tudtok súgni,azt nagyon megköszönném.

2017. aug. 1. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik egyetemen vagy, de a tanulmányin érdeklődj a szociális lletve tanulmány i ösztönsíjakról, mellette pedig mindenképp dolgozz részmukaidőben.

Ha ezt nem lehet kivitelezni, akkor diákhiel.

2017. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szent István Egyetem

Kettős állampolgár vagyok és rendelkezem egy külföldön megszerzett diplomával ami alapján kaptam a pontjaimat és sikerült a felvételi, de csak a nappali képzésre és a Bursa Hungarica se érvényes rám ha az állandó lakcímem külföldi, igaz?

2017. aug. 1. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Bursat a helyi önkormányzatok adják, illetve ők bírálják, de nem mindegyik kapcsolódott be a programba. Ha nincs állandó lakcímed Magyarországon, akkor valószínűleg nem kaphatsz.
2017. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!