Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnökként...

Mechatronikai mérnökként autóipar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon régóta érdekelnek és szeretem az autókat, (nem csak a váci racse) és eldöntöttem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. Most készülök beadni a jelentkezésem felsőoktatásba, érettségi előtt állok. A mechatronikai mérnök szakot néztem ki, ami az informatika, gépészmérnök és villamosmérnöki szakok “ötvözete”. Mivel mind a három érdekel, nem akarok valamelyikre a három közül menni, mert számba veszem a lehetőséget, hogy egyetemi tanulmányaim alatt a három közül valamelyikre szeretnék specializálódni, de jelen pillanatban biztos vagyok az autóipari elhelyezkedésben. Mennyire jó választás erre a mechatronika? A járműmérnökit is néztem, (mindegyik a BME-n) de félek hogy az túlzottan erre koncentrál és utána nem lesz lehetőségem az autóiparon kívül másmerre menni, valamint ott a ponthatár is nagyon alacsony, ami bizalmatlanságot okoz számomra. Kíváncsi lennék egy hasonló szakon végzett véleményér, esetleg olyanéra aki a mechatronikán végzett.



2022. febr. 11. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs akkora különbség, mint gondolnád az autóipari elhelyezkedési lehetőségeket tekintve. Az biztos, hogy a BME-n egy nagyon válogatott társaság jár a mechára, szóval ha szereted a versenyt vagy, hogy húznak, akkor mindenképp ajánlatos oda menned.
2022. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Mechatronikai mérnökként is elhelyezkedhetsz az autóiparban.


Az én véleményem szerint viszont a mechatronika egy tipikus "sokat markol, keveset fog"-szak. Aki elvégzi, igazából sem a gépészethez, sem az informatikához, sem a villamosmérnöki területhez nem ért igazán. A BME-n elitképzésnek hirdetik, de kevesebbet ad, mint egy klasszikus gépész- vagy villamosmérnöki szak. Én azt javaslom, hogy inkább gépészmérnöki vagy villamosmérnöki alapszakra jelentkezz és legyél nyitott!


Hidd el, az, hogy 18 évesen "biztos" vagy valamiben, bőven megváltozhat még a képzés során, amikor egészen új területekkel ismerkedsz meg. Persze lehet, hogy ezeknek is köze lehet az autóiparhoz, vagy az is, hogy nem lehet kiszellőztetni belőled a benzingőzt - igazából az a lényeg, hogy rátalálj arra, amivel szívesen foglalkozol! :) Mind a villamosmérnöki, mind a gépészmérnöki szakon sok olyan ilyen témát találhatsz!

2022. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Mi alapján mondod ezt a mechával kapcsolatban? Van személyes tapasztalatod? Kíváncsi lennék. Köszi :)
2022. febr. 11. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Találkoztam már sok mechatronika BSc-t végzettel, ez alapján írtam azt, amit. Nyilván ez szubjektív vélemény, és egy a sok közül, de tényleg azt tanácsolom, klasszikus alapképzést válassz! (#2)
2022. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Frankó a mechatró, ilyen irányban megy a világ, de lehet, hogy én inkább egy mscnek választanám be egy gépèsz vagy villamos bsc után. Egy teruleten legyen átfogó tudásod amire aztán a mechatro bővíti a látó köröd.
2022. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár én villamosmérnökit végeztem, de dolgoztam együtt (egy munkakörben) több mechással a BME-ről. Egyáltalán nem volt rájuk igaz, hogy bármilyen ott elvárt tudásuk ne lett volna meg. Mindazonáltal, én villany után is úgy voltam vele, hogy sokat kell még tanulnom, és abban biztos voltam, hogy azt nem az egyetemen fogom megtenni. Igazából, az egyetem minden szak esetén egy kóstoló. Úgyis a munka során során szerzi meg az ember a megfelelő tapasztalatot. A képzések egy jelentős része úgyis irreleváns, és sokszor el is felejti az ember, hogy egyáltalán tanult egy bizonyos dologról. Ez minden szak esetén így van.
2022. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz egy villamos- vagy gépészmérnök BSc-vel. Ha megnézed az álláshírdetéseket a legtöbbnél inkább gépészt vagy villamost keresnek, de ha nem találnak jó a mechás is, kevés az olyan ahol kifejezetten az kell.


Én villamosmérnökként több mechással találkoztam BME-n mesteren és a legtöbbnek az informatikai és elektronikai tudása egy nagy nulla. Amikor azt se tudja programozásból, hogy mi a pointer akkor elgondolkoztató hogy hirdethetik úgy a képzést, hogy informatikai tudást ad. A gépészeti tudásukat nem tudom felmérni, de gondolom az jobb tekintve, hogy a BME-n a mecha a gépészkaron van.

2022. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!