Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közigazgatás-szervező alapszak...

Közigazgatás-szervező alapszakkal l kreditelismeréssel van esély, hogy felvegyenek valamilyen közgazdász mesterszakra? Van, akinek ez sikerült?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pénzügy vagy nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterre

2022. febr. 13. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm nemzetközi igazgatást végzett tavaly, minimális kreditet kellett pótolni nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesteren. Én ugyanezt az alapszakot végzem (nig), első és második helyen is közgazdász mestert jelöltem.

Corvinus nyílt napon nekem azt mondták, a pénzügy olyan so-so, nem biztos a felvételi ilyen kreditekkel, de ha mégis felvesznek, nagyon szívás a képzés, mert ég és föld az NKE-hez képest.

Neked is azt javaslom, hogy valami lightosabb közgazdász képzést nézz, azért egy pénzügyre, számvitelre menni NKE-s alapszakkal merész vállalkozás lehet.

2022. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A közgazdálkodás és közpolitikáról van esetleg véleményed? Erre a szakra beszámítják a közig-szervezőt, de bizonytalan vagyok benne, mivel inkább versenyszférába mennék, ahova kétséges, hogy felvesznek ezzel.

De a konzulensem azt mondta, hogy erősen matekos szak. Szóval csak nem lehet olyan rossz.

2022. febr. 13. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mennyire matekos, érdemes lenne megnézni egy mintatantervet. Én is szemeztem ezzel a szakkal, de annyira benne van a "köz" szó, hogy végül nem jelöltem meg. Emlékeim szerint Budapesten csak az NKE-n és a Corvinuson van, ez nem tudom mennyire szempont, de ha erre mész, inkább a Corvinusra pályázz, az NKE-n biztosan a köziges vonala erősebb a képzésnek.

A versenyszféra mondjuk szerintem is kétséges vele, maximum ilyen államnak bedolgozó, de piaci keretek között működő cégeknél tudok vele munkalehetőséget elképzelni.

2022. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A mintatervet megnéztem, valójában tök jó tantárgyak is vannak benne. Pl kvantitatív hatáselemzés, komplex gazdasági elemzés, alkalmazott statisztika. Teljes kreditértékkel meg az alkalmazott közgazdaságtan szakot számítják be.

De nekem is ez a problémám, hogy túlságosan benne van a "köz" szó és inkább mennék egy NG mesterre.

Gondolkodok azon is, hogy egy új alapszakot megpróbálok, egy nemzetközi gazdálkodást vagy egy alkalmazott közgazdaságtant.


Te milyen mestert jelöltél meg?

2022. febr. 13. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ellátásilánc- menedzsment és nemzetközi gazdaság és gazdálkodás.


Egyébként abban igazad van szerintem, hogy ha esetleg alapszakra mész, akkor valami keményvonalasabb közgazdasági képzésre, mert azért kermarkot, gazdment elég sokan végeznek, ugyanakkor alapszakon több időt szánnak az alapozásra. Szerintem ha nem számít a plusz 1-1,5 év a mesterhez képest, érdemes lehet alapszakra menni, aztán legfeljebb utána levelezőn mesterre, ha már legalább az állami féléveink megvannak...

Viszont amennyire én tudom, a közgazdasági képzések között nagy az átjárhatóság, tehát nem annyira szakhoz kötöttek a munkalehetőségek. Nyilván marketinges nem logisztikus lesz és fordítva, de ahogy utánaolvastam, döntő jelentősége inkább a gyakornoki helynek van, annak, hogy ott mibe tanul bele az ember. Szóval ilyen alapon egy NG mesterdiploma alatt végzett gyakornokság is jó út lehet.

2022. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan hallottál róla, de sokan a vezetés és szervezés mesterszakra dobbantanak a közigazgatás-szervező alapszakról.(Corvinus és ELTE) Egyértelműen a kevésbé matekos vonalat képviseli a vezszerv.


(Talán kivitelezhető még a vállalkozásfejlesztés MSC és az ellátásilánc-menedzsment MSC is)

2022. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam. Csak engem pont hogy inkább a makroökonómia, mikroökonómia, elemzés és ezek a területek érdekelnének. A vezetés és szervezésen meg nem sokat kapnék ezekből.

Ezért lenne jobb az NGG.

2022. febr. 13. 18:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem Corvinusra mennék mesterre, hanem a Soproni Egyetemre.
2022. febr. 14. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!