Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a Diákhitel 2 felső hitelös...

Mi a Diákhitel 2 felső hitelösszege?

Figyelt kérdés

Az NYE repülőmérnöki szakára szeretnék menni a következő évben, mely csak ANK formában indul az alábbi szerint:


Repülőmérnöki alapképzési szak 7 féléves képzési idejére vonatkozóan összesen 20.300.000 Ft az önköltség összege, melyet a hallgató az alábbi módon egyenlít ki: 1. félévben 1.700.000 Ft, a 2. félévtől a 7. félévig 3.100.000 Ft/félév.


A Diákhitel 2 weboldalán viszont csak félévenként maximum 1.500.000Ft hitelösszeget lehet kalkulálni, ebből arra következtetek, hogy ez a felső plafon.


Azonban beszéltem több egyetemi tanár ismerősömmel is, akik ezen a szakon tanítanak, vagy szakmában jártasak, és mindannyian egyhangúlag azt mondták, hogy minden diák a teljes képzési díjat diákhitelből fedezi.


Ezért nem értem, hogy ez hogyan lehetséges? Mit gondoltok?



2022. febr. 13. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitel 2 információi között ( [link] szerepel, hogy a felvehető összeg maximuma a képzési díj teljes összege. Hogy a kalkulátornál miért csak ennyi a plafon azt nem tudom, de az biztos hogy az egyetemi (integrált) pilótaképzések teljes önköltsége finanszírozható belőle. Mivel érdekelt vagyok a dologban, alaposan utána néztem és kérdeztem a dolgoknak, de több oldalon, tájékoztatóban is benne van hogy felvehető.
2022. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok pénzről van szó, szóval alaposan gondold át, hogy tényleg érdemes-e ekkora összegű hitelt felvenned.


Mi van akkor, ha valamiért félbe kell hagynod a képzést vagy később valamiért nem tudsz pilótaként dolgozni?


Biztos, hogy jó ötlet úgy nekivágni az életnek, hogy több, mint 20 millió forintot vissza kell fizetned kamatokkal együtt?


Nem stresszelne az, hogy hiába keresel sokat, az első jó pár évben meg se látszik a hatalmas hitel miatt?


(Nem lenne egyszerűbb az NKE állami légiközlekedési szakának állami légijármű vezető szakirányára jelentkezni?

Ugyanúgy pilóta lennél, csak az ingyenes képzés érdekében még pár plusz dolgot kell tanulnod és egy félévvel több ideig tartana.

Ezt csak azért mondom, mert tudok olyan emberről aki ezt választotta, mert nem akart hitelt felvenni. Szóval ez neked is alternatívát jelenthet.)

2022. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!