Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri állatorvosi asszisztens...

Megéri állatorvosi asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés
Vajon el lehet vele helyezkedni? Milyen személyiségjegyekkel kellene rendelkezni/milyen tulajdonságokat kell fejleszteni, ha valaki ilyen munkakörben szeretne dolgozni? Nyilván sejtem, csak jó lenne tapasztalattal rendelkező emberektől véleményeket olvasni a témában.

2022. febr. 14. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri, el lehet vele helyezkedni. Minden városban van több állatorvosi rendelő, nagyobb falvakban is előfordul 1-1.

Szerintem fontos a monotonitás tűrés, sok adatbevitel és egyéb adminisztratív feladatok végett. Fontos az állatszeretet, és hogy ne félj az állatoktól, az asszisztensnek is be kell segítenie, pl lefogni az állatot ha úgy van..

2022. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Mezőgazdaságban tanultam, és állatorvos akartam anno lenni.


Sorolom mikkel kell rendelkezned, vagy mit kell fejlesztened, persze lesz majd aki vagy kiegészíti vagy javítja amit írtam:


Adottságok:


- jó fizikum

-futó képesség (nem menekülésre gondolok itt)

stressztűrőképesség

-ha van valamilyen állatokkal kapcsolatos fóbiád azt is le kell küzdeni

- nem árt érteni picit a rodeozáshoz is, de ahhoz inkább az állatorvosnak kell érteni

- mentális képességeket is fejleszteni kell hozzá, hogy adott helyzetben ne leblokkolj, hanem segíts még akkor is ha nehéz amit látsz

-ebből adódóan a lelkierőt is fejleszteni kell

- jó szem és jó fül

-tökéletes egészség

-tér és egyensúly és kordinációs készségek

- nem árt ha tudsz vezetni

- ha komolyabb dolgok is érdekelnek, akkor pl. helikopter pilota vizsgát is tehetsz súlyszállító vizsgával és éjszakai repülés vizsgát is akkor még keresettebb lennél bizonyos állatorvosok körében és bizonyos területeken


Tudas

- érteni kell bizonyos szinten több állat anatomiájához, bár a képzéseken kisállatorvosi asszisztenseket képeznek


- állatokhoz ösztönös érzék


- etológia, és zoológiai ismeretekre is szükséged van

- kreatívnak kell lenned bizonyos helyzetekben

És most több nem jut eszembe.


Nem tudom pénzben mennyit fizet, de ha hivatásból csinálod akkor mindenképpen megéri neked, de azt tudd, hogy ez a hivatás az állatok segítéséről szól.

2022. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tökéletes egészség? Ajjaj, akkor itt már elbuktam. Az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton pontosan mit néznek?

2022. febr. 14. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as nem árt hozzá, ez nem olyan mint az orvosi asszisztens munka, többet vagy terepen az állatorvossal, ha olyan munkája van, pl. nagyállatorvos vagy egzotikus állatorvos.


Nézd meg a Pool doki sorozatot, pl. az angol állatorvosoknál akik James Herriott örökségét vitték tovább ők nem vittek magukkal aszisztens. De pl. aki hajléktalanokon segített ő neki kellett az aszisztens terepen is.


Oké, hogy ez külföld, de egy állatorvos aki gyakran megy terepre és kell a segítség és nem csak a gazdának a segítsége kell akkor bizony viszi az aszisztenst is, aminél te is ugyanúgy fogsz kalodába terelni pl. szarvasmarhát, hogy vemhességi vizsgálatot csináljanak pl. nagyobb üzemekben vagy spermateszthez a bikát kell majd a kalodába terelni, mert a gazda szeretné tudni hogy jó e az a bika amit venni akar, vagy nem nagyon van vemhes tehén, bár manapság már inszeminálni szoktak, de ezek a vizsgálatok sem kizártak. És csak gazdasági állatokról írtam, de ha egzotikus állatorvos, akkor lehet rendelőn belül is futkároznod kell egy gyík után és stb.


Mi a problémád? Mert nem mindegy. Ha csak szemüveges vagy az nem kizárt. De akkor jó ha beizzítasz kontaklencsét is terepre vagy rendelőbe mert mindig akadhat egy kíváncsi papagáj is ami lerántja rólad a szemüveget.


Érdemes neked is írom, megkérdezned egy pályaalkalmassági orvost.


Én írtam hogy szerintem ehhez a szakmához kell a tökéletes egészség mert ez nem az irodában ülsz típusú munka.

2022. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as nem tudom mit néznek, kérdezz meg egy pályaalkalmassági orvost. Nyílván nem csak a táblát olvastatják, és nem csak színvak tesztet olvastatnak veled, és nem csak vérnyomást mérnek, hanem szerintem rákérdeznek,hogy van-e krónikus betegséged, illetve vérképet, széklet mintát kérnek, és tüdőszűrős lapot is, illetve nyilatkoznod kell, hogy nem vagy fertőző beteg, ezt amugy jobb helyen maguk végzik el ezeket a vizsgálatokat, ami szintén vérvétel.


Nekem anno a mezőgazdasági suliba kellett székletmintát is küldenem, és tüdőszűrőn is voltam. Erre a kettőre emlékszem.

2022. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Látványokat bírod? Mert pl. egy nagyobb állat műtése lehet másabb hatással lenne rád, ha netalántán olyan helyre kerülsz. Pl. a lovak műtéte nem úgy zajlik, mint a kisállatok műtéte.
2022. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!