Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rezidens képzés alatt szülni?

Rezidens képzés alatt szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy álmom hogy orvos legyek, kiváló tanuló vagyok.

Sajnos betegség miatt halasztanom kellett,23 évesen kezdeném az orvosit (természetesen ha elsőre felvesznek,de ebben bízok)

Szóval,ez nem teljesen tiszta nekem.

Elvégezem a 6 évet,utánna jön a rezidens képzés,és ha én a rezidens éveim alatt elmegyek gyesre? Nem szeretnék túl későn szülni. Így is már 30-31 körül lennék, attól függ.

És gyes után szakosodnék.

Ilyenre van lehetőség? Kapnék gyest? És később is lehet szakosodni?

Köszönöm szépen ha valaki tud segíteni.

Ez az álmom,de egy gyereket is szeretnénk a leendő férjemmel.

Nem szeretnék emiatt lemondani az álmomról.

Köszönöm szépen!


2022. febr. 16. 02:08
1 2
 1/17 anonim válasza:
9%
Minek akarsz orvosira menni? Tök fölösleges, úgyis csak a gyerekpotyogtatás lesz.
2022. febr. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Gyerekpotyogtatásnak hívni azt,hogy egy gyermeket szeretnék majd az életembe?

Rengeteg orvosnak is családja,gyerekei vannak,így bízom benne hogy össze egyeztethető a kettő.

De amúgy köszi a hasznos információt :D

2022. febr. 16. 02:48
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

Szerinted hogyan lehet összeegyeztetni a kettőt?

A gyerekkel nem lesz időd foglalkozni.

Vagy orvos leszel vagy másik szakma es normális szülő leszel.

Nézz utána, hogy mennyi lemondással jár orvosnak lenni.

2022. febr. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
Megjöttek az agyhalott lepontozók.
2022. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen meg lehet szakítani a szakképzést GYES-sel. Az OKFŐ honlapján találsz infót róla www.enkk.hu
2022. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Mindig is sajnáltam az ilyen embereket. Felhúz egy csodálatos karriert, ha odatenné magát még pár évig, a lábai előtt heverhetne a szakmai világ, felnézek rá, gyakran még csodálom is... Aztán egyik napról a másikra kiteszi az ultrahangos képet és évekre szétbassza egy hülye gyerekkel az épülőben lévő karrierjét, holott még bőven ráért volna vele.


Nekem ez a kudarc egyszerűen szomorú. Nem értem, miért pedáloznak annyit emberek a karrierbeli álmukért, ha a közepén elmennek agysorvasztani éveket.


Te is csak a helyet foglalod.

2022. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
A 6. elég gorombán, de nagyon megfontolandó dolgot írt le. Egy szakvizsga nagyon fontos lenne még gyerek vállalás előtt. Utána már nehéz és egy karriert sem tud beindítani, ami pedig garantálná az anyagi jólétet.
2022. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 5-ös,te voltál az egyedüli aki válaszolt a kérdésemre :D
2022. febr. 16. 14:25
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező: Ennek saját magad is utána járhattál volna, egy majdani értelmiségitől ez elvárható lenne. A mi lesz, majd ha......ennek semmi értelme pillanatnyilag. Még az egyetem kapuját sem lépted át. A 6. válaszoló írását nagyon megfontolnám! Semmi sem lesz belőled a végén.
2022. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utánna járhattam volna persze,de nem találtam erről konkrét informaciót,plussz bíztam abban hogy válaszol olyan,aki hasonló cipőben jár.

Nem értem mire ez a rosszindulat ami árad pár emberből.

A normálisan kifejtett véleményeket köszönöm szépen, természetesen ezek megfontolandó dolgok. Én úgy gondolom képes leszek összeegyeztetni a dolgokat,de ez majd úgy is akkor derül ki, ha bekerülök az egyetemre. Hogy mennyit várhatok magamtól.

2022. febr. 16. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!