Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágnátok az orvosiba úgy,...

Belevágnátok az orvosiba úgy, hogy 30 évesen lennétek rezidensek?

Figyelt kérdés

Sajnos most jutottam el oda, hogy eldöntöttem, mi akarok lenni. Illetve lassan kb. 2 éve érlelődik bennem a gondolat. Most idén próbálkoztam először, de nem kerültem be, lecsúsztam, pedig nagyon reménykedtem és már ezt is határesetként fogtam fel. Most idén 22 leszek, tehát ha jövőre bekerülök, 29 évesen végeznék csúszás nélkül, de az meg úgy hallom, elég gyakori, szóval az is lehet, hogy 30 éves lennék, mire megkapnám a diplomát. A dolgot nehezíti (szerintem), hogy lány vagyok, és szerintem 30 éves kor után nagyon nem ideális családot alapítani. Na nem mintha most lenne valami jelölt az életemben, szóval csak emiatt nem szeretném feladni az egészet, olyan alapon, hogy mi lenne, ha 2 év múlva megismerek valakit és 28 évesen családot tudnék alapítani, ha elhelyezkednék valahol, mert ez könnyen vissza is üthet, ha közben meg nem jön majd senki és elvesztegettem az éveimet.


Tényleg orvos akarok lenni, csak ezek a számok miatt kételkedek az egészben. Tudom (hallom), hogy sokan kezdik el húszas éveikben az orvosit, de ez akkor sem nyugtat meg valahogy.



2019. aug. 19. 19:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a példaképem Albert Schweitzer.

Ismerkedj meg a hiteles életművével. Erőt fog adni a döntéseidhez.

"1905-ben, 30 évesen orvosi tanulmányokat kezdett Lüttichben (Liège) a párizsi evangélikus misszió önkéntes orvosokat kereső felhívására. A kormány külön engedélyével tudta ezt csak megtenni, mert már a strassburgi egyetem docense volt. 1912-ben avatták orvossá. 1913-ban írta meg orvosdoktori disszertációját. 38 évesen és három diplomával a tarsolyában elindult Afrikába."

[link]

2019. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
83%

#1

Nekem is ő volt gyerekkoromban, mostanra kicsit már átértékeltem a segítsünk önzetlenül elvét.

2019. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
(azért ő nem merült ki a "segítsünk önzetlenül" elv megvalósításában:D Olvasd a könyveit, nagyon jók)
2019. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Lehet párhuzamosan családot alapítani és egyetemre járni, csak kemény. Szerintem nem para, hogy 30+ évesen fogsz végezni, és még akkor kezdesz rezidensként.
2019. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha 18-19 évesen kezdted volna, akkor is jó esetben 27-28 évesen lennél túl a legrövidebb szakosodással együtt mindenen. Nem vesztesz sokat.

Rokonom egyébként 40 évesen fejezte be a teljes szakosodást stb-t és senki nem nézte ki, ő pedig szereti a munkáját és jó is benne :)

2019. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem pont időben vagy, hogy megvalósítsd az álmod. Mondjuk 30 évesen diplomázol. Utána egyből vállalj gyereket (ha minden adott hozzá értelemszerűen). Esetleg 1 év munka. Amúgy sem biztos, hogy elsőre összejön sajnos, ezzel is számolni kell.

Szóval próbáld meg még egyszer!

2019. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Sok orvos 70-80 évesen is praktizál. Erre gondolva lesz még időd úgy is dolgozni, hogy 30 évesen kezdesz rezidenskedni.
2019. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%

Azt ugye tudod, hogy az orvosit csak nappalin lehet elvégezni?

Vagy 30 éves korodig még a szüleiddel szeretnéd eltartatni magad?

2019. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kozben passzivalsz 2evet mikor pl 26eves vagy akkor 28ig. Vagy varhogy es vegzel 32evesen. Ez is egy lehetőség
2019. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vágj bele! Sokan kezdik később az egyetemet,sokan csúsznak akár éveket is,így nem ritka,ha valaki 30-hoz közelítve fejezi be az egyetemet.

A gyermekvállalást pedig egyetem közben is meg tudod oldani. Többeket ismerek,akik felsőbb években szültek. Elmehetsz egy év passzívra majd,majd visszajössz.

2019. aug. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!