Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan hogyan is történik...

Nemtudom33 kérdése:

Pontosan hogyan is történik az orvosi képzés Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szemész szeretnék lenni, de nem igazán értem, hogy is történik a szakorvosképzés. Az alapképzés után mennyi idő míg "továbbképeznek"? Valamint lehetek rezidens külföldön, úgy hogy az egyetemet itthon végeztem el? Nem igazán vagyok még otthon a témában úgyhogy nagyon megköszönném a felvilágosítást.

2020. szept. 6. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szemész úgy lehetsz, ha elvégzed a 6 éves orvosi egyetemet, és ezután szemész szakvizsgát teszel. Utóbbi képzési ideje 5 év, és természetesen végezheted külföldön is, akkor is, ha magyar diplomát szereztél.
2020. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy előttem írták:

6 év általános orvosi képzés valamelyik hazai egyetemen (SE, DE, PTE, SZTE), majd megpályázol egy rezidensi állást az egyik kórházban. Ekkor már dolgozol, kapsz fizetést, de ekkor még csak rezidens vagy. Ahogy haladsz előre, gyakorlatokat kell teljesíteni más osztályokon, továbbképzéseken kell részt venni, végezetül 5 év után szakvizsgát teszel és szemész szakorvos leszel.

2020. szept. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvan a diploma (vagy nem is kell megvárni, lehet az államvizsga előtt is jelentkezni), ugyanúgy kell megpályázni a rezidens pozíciót, mint bármilyen más állást. Ha lett valahol helyed, onnantól szemészetnél 56 hónapig tart a szakképzés. Ezalatt az idő alatt munkaviszonyod van és kapsz fizetést, amit pl. ügyeletekkel lehet kiegészíteni. Amellett, hogy a saját osztályodon dolgozol, lesznek hosszabb-rövidebb gyakorlatok, amiket más osztályokon vagy intézményekben kell teljesíteni (szemészeknek többek között van 1 hónap mentőgyakorlat és 1 hónap idegsebészet ). Ha letelt az idő és teljesítettél minden követelményt, akkor mehetsz szakvizsgázni.


Természetesen csinálhatsz szakképzést külföldön is, de ahány ország annyi különböző rendszer van.

2020. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. szept. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!