Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy évet kihagyok és utána...

Ha egy évet kihagyok és utána duplázok akkor lehet így csinálni?

Figyelt kérdés
Csak angol emelt érettségit csinálok idén, így kevés a többletpontom. A magyart vinném és az emelt angolt. Ha egy évet kihagyok és azalatt csinálok pl egy magyar emeltet akkor a következő évi jelentkezésnél lehet olyat, hogy a közép magyar eredményét számítom be de az emelt magyar 50pontját megkapom így is? Vagy ilyenkor muszáj a két emeltet vinnem, higy megkapjam a többletpontokat rájuk?

2022. febr. 16. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Ha letetted az emelt magyart, onnantól már a középszintű pontszámát nem számíthatják bele. De igazából úgy számolják ki, hogy neked a legjobb legyen. De az emeltért legfeljebb 50 többletpont adható, tehát tök mindegy, hogy emeltezel még magyarból is, mert 100 többletpontot nem fogsz kapni.
2022. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
A legmagasabb rendű számít. Tehát nem tudod a jobb közepet számítani a pontokba úgy hogy közben megkapd a pontot az emeltért. Ezért meg aztán ne hagyj ki egy évet, csak ha nem tudod mit kezdj magaddal. Érettségiig még bőven fel lehet készülni annyira hogy legyen elég pontod. Nekem világ életemben rosszak voltak a jegyeim mert sok tantárgy nem érdekelt. De biológiából kémiából felkészültem és felvettek ahova kellett. Míg azokat akik mindenből voltak kicsit jók azokat nem. A gimi halvány emlék lesz hamarosan ne ragaszkodj se a tudáshoz se máshoz.
2022. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
#1 Maximum 100 többletpont érhető el. Ez sokmindenből jöhet 50 pont az emeltekért (ez lehet kettő is én úgy tudom legalábbis 2015-ben az orvosira számított). Ezen felül versenyek, nyelvvizsga stb.
2022. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

"muszáj a két emeltet vinnem, hogy megkapjam a többletpontokat rájuk?" Igen


Az első kettő rosszul tudja, nem "üti ki" az emelt a közepet, attól még az a te eredményed marad. De egyébként a 2.-nak igaza van, nem érdemes egy érettségi miatt egész évet kihagyni, annyira nem jelentős dolog és fel lehet rá készülni még. Szóval vagy ugorj neki az emeltnek idén, vagy ha középpel is elég a pontod, akkor hagyd, és esetleg jöhet egy másik nyelvvizsga (+28/40 pont). Nézegesd a feladatsorokat, oldj meg párat, hasonlítsd össze az eredményt, hogy megéri-e.


Én csináltam előrehozott angol közepet utána emeltet is, és végül a közép angolt számíttattam be a tanulmányi pontokba, mert kicsit jobb % lett. Igaz, nekem az angol nem szakmai felvételi tárgy volt, csak tanulmányi, így többletpontot se kaphattam volna az emeltért. Úgy számolják, hogy a legjobb legyen.

Többletpontok: emelt érettségiért csak akkor jár, ha az felvételi tárgyad és annak a százalékát számolják. Tehát a közép magyarra nem kapod meg az emelt magyar 50 pontját. Vagy közép magyar eredmény+0 pont, vagy emelt magyar eredmény+50 pont. De ezeket csak az érettségi szint kiválasztásánál kell számolgatnod, mert ha már megvan az eredmény, akkor automatikusan számolódik a legjobb pontszám.

Hiteles információért keresd a felvit.

2022. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!