Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlavisztika vagy könyvtáros...

Szlavisztika vagy könyvtáros szak?

Figyelt kérdés

Ehhez a kérdéshez hasonlóan: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

- megversenyeztetném az informatikus könyvtáros szakot az orosz szakkal. Szavazzatok!



2022. febr. 16. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Szlavisztika, orosz szakirány
Informatikus könyvtáros
35 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A könyvtáraknak nincs jövője. Legalábbis abban a formában, amit ma a könyvtárosságról képzelünk, tanítanak a szakon.


Mondom ezt könyvtárosként.

2022. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Könyvtáros ne legyél, nincs rá szükség.
2022. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na látom, az orosz szak csak úgy hasít:D Az is érdekelne, hogy a szlavisztika meg az anglisztika párosból melyik "győzne". De ilyen kérdést mintha olvastam volna már, ott az anglisztika vezetett.
2022. febr. 16. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha Szegedre mész, akkor orosz. Máshol könyvtáros.
2022. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért, mi a baj pl. a Pázmányon az orosszal? Az Eltéről hallottam, hogy kritikán aluli, de a PPKE elég jónak tűnik.
2022. febr. 16. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha relatíve könnyen akarsz szerezni egy diplomát, akkor jó. Az oktatást viszont nem igazán veszik komolyan. Ha érdekel, leírom bővebben privátban.
2022. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam.
2022. febr. 17. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Én alapból nem írnám le az ELTE-t sem és elmondom miért. Én az ELTE oroszra C1-es komplex orosz nyelvvizsgával mentem, emelt érettségit is tettem, szóval mondhatni volt előismeretem. Hozzá kell tegyem, nem úgy mentem oda, hogy ez egy nyelviskola lesz, hanem azért, hogy az orosz kultúrát jobban megismerjem. Tény, hogy inkább irodalmi irányba visz az ELTE, de ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne ennek az irodalmi oldalnak a tanítása. A nyelvoktatás meg ígyis más szakokhoz képest felülreprezentált az orosz szakon. Nézz meg más tanegységlistákat az ELTE-n meglepődnél néhány szakon mennyivel kevesebb nyelvóra van úgy, hogy azért orosztanárt nem olyan nehéz találni, mint mondjuk mongolt, szanszkritot vagy ilyeneket. Kérdező kérlej ne ess bele abba a hibába, hogy nyelviskolaként tekintesz a BTK-ra, mert nem az. Ha annak tekinted csalódni fogsz és gyakorin fogod elvenni a kedvét az embereknek a nyelvszakoktól. Az ELTE ráadásul azért is jó választás, mert tényleg itt tudsz szinte minden hasznosítható nyelvet tanulni akár a nulláról. De persze az itteni, meg ámblok az egyetemi nyelvoktatáshoz te is kelleni fogsz, hogy otthon leülj és foglalkozt vele tanórán kívül is.
2022. febr. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez a "nyelvszak nem nyelviskola" közhely tökéletes arra, hogy felmentsük a filológiai tanszékeket az alól a feladat alól, amit egyébként ők vállaltak magukra akkor, amikor úgy alakították ki a tantervet, hogy abban 3 éven át átlag heti 3x90 perc nyelvóra van. Nyelvóra. Nem irodalom, nem nyelvészet, hanem kifejezetten az idegennyelvi készséget fejlesztő foglalkozások.

Nem mintha az irodalommal vagy kultúrával tudnál érdemben foglalkozni az adott nyelv ismerete nélkül. Egy verssel pl. tényleg semmit nem tudsz kezdeni a fordítás alapján. Valóban nem nyelviskola egy nyelvszak, de nem is egy magyar nyelvű ismeretterjesztő előadássorozat.

2022. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!