Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus könyvtáros vagy...

Informatikus könyvtáros vagy anglisztika szak?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni manapság (vagy a közeljövőben)?

2022. jan. 10. 21:04
A kérdező szavazást indított:
Informatikus könyvtáros
Anglisztika
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az informatikus könyvtáros remek szak. Az egész életünket katalógusrendszerek között töltjük (Netflix, Amazon, Spotify, csak hogy párat mondjak), az információ és a tudás rendszerezése aranyat ér. Mellé megtanulsz FreeCodeCampről meg Udemyről programozni, és tök jó karriert futhatsz be vele például mint web fejlesztő.


Az anglisztika… nem igazán tudom, mire jó.

2022. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Egyik se. Ha web fejlesztő akarsz lenni, felesleges elvégezni az informatikus könyvtáros képzést. Kamu szak, el sem tudsz vele helyezkedni.


Első válaszoló meg egy debil, nulla munkaerőpiaci ismerettel.

De ha nem hiszel nekem kérdező, olvasd vissza a hasonló kérdéseket itt a gyakorin, képzésre lebontva.

Amúgy az anglisztika is önmagában semmit nem ér.

2022. jan. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Lemaradt. Nézd meg az anglisztika szak tantervét. Csupa haszontalan tárgy, amit nem tudsz majd hasznosítani a munkahelyen. Nyelviskolában elhelyezkedve meg az általános nyelvhasználat elég. SSC-be is.
2022. jan. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az informatikus könyvtáros egy csöppet konkrétabb, ha tanultok pl. Corvinát meg mindenfajta adatbázisokat , könyvtáros, levéltáros, adatrögzítő állást simán betölthetsz vele. Ha már eleve tudsz angolul (gondolom) felesleges anglisztikára menni, mert amit tanultok sehol nem fogod tudni hasznosítani. SSC-be supportosnak simán felvesznek diploma nélkül is ha megvan a nyelvtudás (és ez minden álmod). Tudom miről beszélek, az első szakom nekem is az volt, egy igazi zsákutca. Nem vagyok benne biztos, hogy nem-e jobban járnál egy felnőttképzéssel ami infós irányú. Statisztikák alapján a nyelvszakosok 46% bánja, hogy elvégezte ezt a szakot, mert túl generális és semmi végzettséget nem ad. Még annyit sem, hogy "okleveles informatikus könyvtáros". Hacsak nem akarsz irodalomtudós lenni vagy angol történész, de ez 10+ év és csekély fizetés.
2022. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2. Szerintem meg a második válaszoló egy debil, akinek fogalma sincs sem a webfejlesztésről, sem a munkaerőpiacról.


A webfejlesztéshez valóban felesleges informatikus könyvtáros szakot végezni – ahogyan bármilyen szakot is. Meg lehet tanulni youtube-ról szó szerint mindent, ami webfejlesztés, ezért felesleges egyetemre járni.


Viszont a webfejlesztés egyes részeihez érdemes külön tanulni, legyen az kommunikáció, marketing, grafika – vagy éppen informatikus könyvtáros. Vagy mérnökinformatikus, bár annak sincs több köze a webfejlesztéshez, mint az előbbieknek.


Szóval informatikus könyvtáros szakra azért jár az ember, mert érdekli, és mert szeretne művelt, okos, diplomás ember lenni. Sajnos ezt a ketteske nem értheti, mivel gondolom elvégzett valami műszaki szakot, és azt gondolja, hogy hirtelen mindenhez IS ért. Haha.

2022. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Utolsónak igaza van.

Ha beszélsz angolul, és elvégzed a könyvtáros szakot, simán el tudsz menni információs cégekhez dolgozni, 3-szor annyi fizuért mint egy sima közkönyvtáros.

2022. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!