Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel könnyebb elhelyezked...

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Könyvtárinfó vagy politológia?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egyetemre menni (nagyjából 300-340 pontom lesz), és ez a két szak ami érdekesnek tűnt a számomra. Akiket megkérdeztem, eddig mindannyian más választ adtak. Míg egyesek szerint a könyvtáros szakkal elhelyezkedni nehéz és nem biztos, addig mások szerint pont az ellenkezője. Ti szerintetek melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Esetleg végzett valamelyiken valamelyikőtök?

2021. okt. 13. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyik barátnőm végzett könyvtárinfón. Alig van kereslet erre, viszont arcpirítóan keveset fizet.

A politológia egy bizonyos szint felett már jó lehet anyagilag, de azokkal meg szerintem Dunát lehet rekeszteni mostanában.

2021. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Egyik sem éri meg, sok más szak van hasonló ponthatárral, én a helyedben keresgélnék még kicsit.
2021. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Pl.? Amiket én találtam, azok nem igazán érdekeltek sajnos.
2021. okt. 13. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A töketlenek semmivel nem tudnak elhelyezkedni, az életrevalók meg CEO-k lesznek andragógia szakkal is.


Az informatikus könyvtáros a szociológia mellett dobogós a legalulértékeltebb szakok versenyén. Ha átgondolod, az egész életünket könyvtár-szerű rendszerek között éljük: filmet nézünk a netflixen, zenét hallgatunk, youtube-ozunk, amazonon könyveket böngészünk stb. stb. Nagyvállalatokban is van olyan funkció (tudásmenedzsment stb.) amely katalógusrendszerek kialakításával stb. foglalkozik.


Egyszerűen csak mellé kell tanulni (elsősorban programozni, például webprogramozást) és vidáman hatalmas karriert lehet vele befutni.


A szociológia meg a másik kasszasiker, az egyik legfényesebb karrierlehetőséget kínálja az adattudomány / data science területén.


Bármelyik jobb, mint az n+1-edik “vezetés és szervezés” mesterszakosnak lenni.

2021. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Ui: a könyvtárinfón végzettek 80%-a szerint megérte ezt tanulni: [link]


Annak idején én is gondolkodtam ezen a szakon, sajnos végül nem kezdtem el. De amúgy hasznos lett volna.

2021. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Könyvtárosnak jobban megéri tanulni. Kismillió álláshirdetés jelent meg az utóbbi 3 hónapban.
2022. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!