Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért alakult ki az a szokás...

Miért alakult ki az a szokás levelező képzéseken, hogy be kell járni olyan sokszor (általában minden második héten), van erre valami jogszabály? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Értem én, hogy sokaknak problémás egyedül tanulni, de attól még vannak olyanok, akiknek nem. Na meg az egyetemeknek is könnyebb lenne, mert kiadnák a videókat és utána csak vizsgán kellene velünk foglalkozniuk.

De nem azt mondom, hogy minden levelező legyen ilyen, csak azt, hogy lehetne ilyen fajta is. Pl ahol én vagyok szak (bsc), ott csak diplomások vannak és ez minden évben így van, szóval lehetne az egészet bejárás nélküli levelezővé tenni. Egy nagyon népszerű levelezős szak esetében meg indulhatna mind a két fajta képzés, és mindenki arra menne, amelyik neki szimpatikus.



2022. febr. 19. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Az egyetem jogköre eldönteni, hogy mik a képzés feltételei. Ha nem akarsz így járni, nem kell jelentkezni.
2022. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
84%
Amire te gondolsz, az a távoktatás. Levelezőn vannak kontakt órák, távon viszont nem kell bejárni, tehát adott ez az opció, bár talán nem minden szakon.
2022. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az órák minimum 40%-át le kell adniuk levelezőn.

Hogy ezeken a részvételt mennyire követelik meg, az más kérdés.

2022. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!