Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok egyetemen államilag...

Hogy tudok egyetemen államilag támogatottra menni?

Figyelt kérdés

A gimit most 21-ben fejeztem be,a korona miatt nem akartam tovább tanulni, viszont mostmár mindenképpen szeretnék. Mindig is orvosira akartam járni de most úgy érzem ehhez nem vagyok elég és nincs pénzem magán tanárra hogy felkészüljek stb…ezért egy egészségtudományi karom belül gondoltam tovább menni, viszont nem lenne több százezrem erre és nem nagyon tudom mikor vagyok jogosult az államilag támogatottra,ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném! Csak apukám él de nem lakom vele,20éves vagyok..ha ezek számítanak esetleg..

Egyébként jártam emelt bioszra és fizikára a gimiben de a vírus miatt nem fejeztem be…és igazából fejben sosem adom fel az orvosit….

Tudom hogy el kéne már dönteni mit akarok…ilyesmi de kérlek az ilyen kommentektől kíméljetek meg..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 21. 18:12
 1/5 A kérdező kommentje:
*karon
2022. febr. 21. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adott szakon eléred a ponthatárt, felvesznek. A felvi.hun meg lehet nézni mely tárgyak a felvételi követelmények adott szakon és mely érettségi tárgyból kell emelt érettségidnek lenni a felvételihez.
2022. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki jogosult az államilag támogatott egyetemre, de a kérdés az, hogy arra elég lesz-e a pontod, vagy csak önköltségesre.

Annyi, hogy az államilag támogatottra jelentkezel és kész.

A jelentkezésről mondjuk már lecsúsztál, február 15.-e volt a határidő. Pótfelvételivel még jelentkezhetsz augusztusban, de orvsin fix hogy nem marad hely és a többi eü-s szakra se valószínű.

2022. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Jövőre gondoltam majd úgyis jelentkezni tudom, hogy most már nem nagyon tudok, csak addig ahogy tudok szeretnék rákészülni.

2022. febr. 21. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Kémia emelt hasznosabb lenn, mint a fizika.
2022. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!