Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán hogy működik a...

Főiskolán hogy működik a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Stabilan 3-as érettségi eredményem van, illetve egy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző szakmám. Szeretnék tovább menni Kereskedelem-és Marketing szakra főiskolára (logisztika szakirány,nem egyetemre)) de a felvi.hu pontszámító kalkulátora szerint nincs elég pontom, és a szakmám sem tudom hozzáadni. Talán a szakmám után nem jár plusz pont ehhez a szakhoz?

Szeretnék újraérettségizni, de nem tudom hogy melyik tantárgyból kellene, illetve milyen eredményeknek kellene lenni hogy meglegyen a 240 pont.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2022. febr. 25. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Főiskola már nincs, FOSZK-ra gondolsz szerintem.

5484111 Logisztikai és szállítmányozási

ügyintéző

5434501 Logisztikai ügyintéző -ezekre jár plusz pont.


A 240 pont csak az alap, lehet, hogy ez nem elég a bejutáshoz.

Bármelyik érettségi tárgyból lehet pontot számítani ezen a szakon.

2022. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fogd a két legjobb érettségid add össze, szorozd meg 2vel annyi a pontod.


pl:

Matek közép 60

Töri közép 60

az 120x2=240 ezzel a minimum meg van.


Egy jó tanács, ha újra kell érettségizned, ne egy foszkot célozz meg, hanem alapképzést.

2022. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!