Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan is működik ez a pontszá...

Hogyan is működik ez a pontszámítás? Eltéről lenne szó

Figyelt kérdés
Egy év és érettségizek de már foglalkoztat a főiskola gondolata csak nem tudom pontosan hogyan is működik ez a pontszámítás. Van két fajta pontszámítás, mind a kettő jó minden egyetemre Magyarországon? Tehát például van az a pontszámítás amikor két adott érettségi tárgy számít, na már most nekem azzal kijön a pont akkor lényegébe jó minden? Vagy van olyan, hogy pl az Elte csak egy fajta pontszámítással vesz fel embereket?

2014. máj. 28. 20:22
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
100%
Egy kozponti rendszer van, ebben 500 (400+100) pontot erhetsz el, es ez alapjan vesz fel az egyetem. Nekik adott egy adott allami keret, ez alapjan kiszamoljak hanyan fernek bele, majd az oda jelentkezok kozul pontszam szerint bepakolasszak az embereket a keretbe. Tehat az, hogy hogyan szamoljak fuggetlen attol, hogy hova jelentkezel. A szamolasnal valoban ket modszer van, az egyik esetben duplazzak a felveteli targyaid pontszamat (szazalekos eredmeny), a masik esetben az erettsegi es az utolso ket ev atlaga szamit. (sajnos duplazasnal nem tudom melyik marad a ketto kozul, mindharom modon 200 pont szerezheto). A 100 pontot pedog sokfelekeppen megszerezheted, egy felveteli targybol emelt 50 pont, kozep nyelv. 28, felso 40, de nyelvvizsgabol max. 40 lehet. (Tehat ket kozep is 40-et er.) Egyebkent felvi.hu, itt mindent megtalalsz, van pontszamito, de reszletesen le van irva minden a felvetelirol. Jo is, ha ismerkedsz vele, mert ha elektronikusan felvetelizel, akkor hasznalnod is kell majd.
2014. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elképzelhető egy olyan helyzet, hogy duplázással megvan a pontom de a másikkal nem és azért nem vesznek fel alacsony pontra hivatkozva?
2014. máj. 28. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A központi felvételi okos dolog, a neked kedvezőbb módszer szerint számol pontokat. Ha duplázva több jön ki, azt veszik figyelembe. Ha a tanulmányi pontok a jobbak, akkor pedig azt. Nem te határozod meg, és csak az egyiket nézik, amelyikkel több pontot kapsz. A másikat meg ki se számolják, mert nem kell.
2014. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2014. máj. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!