Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kommunikáció-média szakot...

A kommunikáció-média szakot csak egyetemen lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor az egyetem sokkal nehezebb mint pl egy középiskola? Csak mert annyira nem vagyok jó tanuló de viszont nagyon szeretnék a médiában dolgozni de ezzel kapcsolatos információt nem találtam az interneten

2022. febr. 28. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem egy ilyen diplomának lesz köszönhető, hogy a médiában dolgozhatsz. Sőt, ennél piacképes diplomák sem fognak bejuttatni a médiába. Fordítva ülsz a lovon.


Annak, akinek vannak kapcsolatai, ötletei és önállóan is boldogulna, adhat valamit egy ilyen papír, de ez a szakma (a többi "művész" szakmához hasonlóan) a te szemfülességedről, talpraesettségedtől függ meg attól, hogy mi fér rá a képedre és kiket ismersz. Egy irodalomszaktól sem leszel senki, sem író, sem költő, sem műelemző, semmi sem lesz belőled. Ha elvégzel egy ilyen szakot ÉS van mellé tehetséged, affinitásod és el tudod juttatni a műveidet a megfelelő helyre, akkor igen, lesz belőled valaki és egy szak segíthet kibontakozni, megismerni olyan dolgokat, amik ebben hasznodra válnak. De önmagában? Ne vicceljünk már, nincs híres ember képző.

2022. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
ha mar a kozepsuli se megy, inkabb ne is probalkozz az eyetemmel. SOKKAL nehezebb, felevente van erettsegi meretu vagy megnagyobb szamonkeres (vizsgaidoszaknak hivjak)
2022. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat! <3
2022. febr. 28. 18:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Es Pesten valaki tudna ajánlani valami ilyen sulit ami ezt a szakmát tanítja?
2022. febr. 28. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Televíziós műsorkészítő foszk esetleg?


2. Azzal vitatkoznék, hogy aki nem jó tanuló, ne próbálkozzon az egyetemmel. Én se voltam kijezetten jó tanuló, talán 2 tárgy, amiből 4-es voltam (töri, föci), a többiből épp, hogy kettes, ennek ellenére elvégeztem a tanári szakot. Nehezebb az egyetem, ez tény, de ott már az érdeklődésednek megfelelő dolgokról tanulsz, ami egyben könnyebbé is teszi.

2022. márc. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!