Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen változások várhatók a...

Milyen változások várhatók a szeptemberi osztatlan tanárképzést illetően? Már beadtam a jelentkezést, viszont a Miskolci Egyetem honlapján is csak a régi tanterv van fent. Gondolom a tantárgyak változatlanok maradnak.

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A képzés 5 éves lett, de ahhoz, hogy szaktanár lehess, később még 1 évet rá kell tanulni. Állítólag több gyakorlat lesz, viszont az utolsó évi gyakorlatot, ami nekünk 1 éves volt hónapra csökkentették. Nem várok semmi javulást, nem lesz kevesebb a tananyag sem. A lemorzsolódás pedig nem fog csökkenni, amíg a fizetést nem rendezik.
2022. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak annyit hallottam róla, hogy rövidebb lesz, mindenkinek 5 év, azoknak is, akik általános iskolai és azoknak is, akik középiskolai tanárnak készülnek. Ha valaki emelt szinten akar érettségiztetni vagy faktot akarna tartani, annak később még egy 1 éves képzést el kell végeznie.

Én sem gondolom, hogy ez bármi javulást is eredményezne. Ehhez a fizetést kéne megemelni meg megbecsültebbé tenni ezt a hivatást.

2022. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És ennek a +1 éves képzésnek mi a pontos neve amivel emelten is érettségiztethetek a későbbiek folyamán?

Nekem sincsenek olyan elvárásaim, hogy könnyű lesz vagy hasonlók, főleg mivel levelezős leszek, de majd kialakul, ha már sikerült a felvételi.

2022. márc. 2. 23:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szaktanár képzés, de csak azok mehetnek, akik már ped.1-be beléptek. Szóval a közoktatásban el kell tölteni min. 1 évet.
2022. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha valaki már benne van ebben a képzésben, az ilyen szaktanári diplomát fog kapni? Azaz ő tarthat a diploma megszerzése után már fakultációt?
2022. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Aki most szeptemberben kezdi a képzést, az új rendszer szerint tanul,

Aki korábban, az a régi rend szerint fejezi be.

2022. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De gondolom középiskolai tanári végzettségel az adott ebben a formában is, hogy középszintű érettségire tudjak felkészíteni és ugye tanítani.

Az még nem teljesen tiszta, hogy mi lenne pontosan ez a +1 éves képzés az emelt érettségihez...

2022. márc. 14. 23:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Középszintűre igen.

Gondolom további módszertani és elméleti ismeretek lesznek. De ezt nem tudom hogy gondolják, csak levelező formában tudom elképzelni, mert aki tanít, márpedig előtte kell, az nem hiszem, hogy újra nappalira váltana.

Tovább rontottak a tanárképzésen.

2022. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Levelezős leszek

Állítólag most készülnek a tantervek, de az elég gáz, hogy az 5 év után taníthatok, de érettségire felkészíteni vagy vizsgáztatni csak Ped I-et követően lehet +1 év továbbképzés után...

2022. márc. 16. 22:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Még az se világos, hogy a plusz 1 év tanulás mindkét szakra ad szaktanárit vagy csak az egyikre, én úgy értelmezem, hogy csak az egyik szakra.
2022. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!