Budapestre jelentkeztem egyetemre, viszont sajnos családi okok miatt elfogunk költözni Szegedre, ami csak most derült ki, amikor már nem tudok új egyetemet felvenni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha felvesznek Budapestre akkor van esélyem átjelentkezni Szegedre ugyan erre a képzésre? Vagy muszáj Budapesten tanulnom vagy kihagyni egy évet?
2022. márc. 7. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kihagysz és újra felvételi vagy nyár végén pot felvételi fizetosre és tepersz h atvegyenek allamira.

Esetleg jársz Budapestre 1 evet majd atjelentkezel Szegedre, a közben elvégzett tárgyaidat pedig elfogadtatod.

2022. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szakra jelentkeztél. Mert nagyon sok képzés van Pesten, ami nincs Szegeden. Illetve meg kell nézni az adott kar szabályzatát, hogy tudsz átjelentkezni. Van ahol csak úgy vesznek át ha legalább 2 féléved 36 kredited van, illetve persze üres helynek is kell lennie.
2022. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a felvin és ugyan ez szak indul Szegeden is szeptembertől, tehát ezzel nincs gond.

Megnézem majd az egyetem oldalán mit ír és lehet megpróbálok lehúzni egy évet Budapesten és utána átmenni Szegedre.


Köszönöm a segítséget!

2022. márc. 7. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Kollégium nem lehet megoldás? Sok egyetem tud biztosítani kollégiumi szállást, rendkívül kedvező áron. Vagy összeköltözhetsz egyetemistákkal albérletbe, ha 4-5 ember összejön akkor havi 35-40-ből tuti kijön a béreli díj fejenként.
2022. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az albérlet jól hangzik, csak hol találok 4-5 embert akivel össze tudnék költözni? Mert az ötlet tetszik, csak nincs ismerősöm sajnos akivel ez kivitelezhető lenne.

Na meg gondolom 4-5 szobás albérletet se olyan egyszerű találni, az azért elég nagy meg drága is.

Talán max 3 ember. De Budapesten az is van vagy havi 250ezer/hó plusz rezsi, szóval minimum havi 100ezerrel kell számolnom szerintem.

Mert egy havi 50-60 ezer simán beleférne mindennel együtt, de attól többet jelenleg nem tudnék albérletre szánni.

2022. márc. 7. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha másik négy emberrel összeköltözöl, akkor nyilván nem egyedül fogsz lakni egy szobában. De kollégiumban sem egyágyas szobák szoktak lenni.
2022. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!