Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni, hogyha...

Mit érdemes tanulni, hogyha nagyon nagyon gazdag szeretnék lenni? Szerintetek igaz az, hogy ez nem elég motiváció és így nem is lehet elérni? Rengeteg nagyon gazdag felszínes ember van, Őket érdekli más a luxus életszínvonalon túl?

Figyelt kérdés

Én kész vagyok napi 10 óra intenzív tanulást beleölni a dologba…


Kész vagyok PhD szinten elmélyülni egy témában…


De ha 9-10 éven keresztül ezt csinálom, akkor azt akarom hogy meg is térüljön ez a rengeteg tanulás.


Én arra gondoltam, hogy TT matematikát, vagy proginfót kéne tanulni, esetleg osztatlan gazdaság és pénzügy-matematikai elemzést…


Ti mit gondoltok? Egyéb ötlet?



2022. márc. 7. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha a magas fizura hallgatsz, akkor a szoftverfejlesztés jó irány lehet.
2022. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.


Bármit is csinálnék, inkább vállalkoznék vagy befektetnék. Csak ahhoz persze először tőkére kell szert tenni.


De hosszútávon nem hiszem, hogy van olyan alkalmazotti fizu, ami engem kielégítene.

2022. márc. 7. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Majd meglátod, hogy működik az élet.
2022. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Sokféleképpen lehetsz gazdag... De bármennyit tanulsz, ha nincs meg a saját kreativitásod és ötletességed, nem fogsz kitörni. Kereshetsz alkalmazottként havi milliókat, de az még mindig csak egy jó fizu és nem gazdagság az én értelmezésemben. A gazdasághoz mák kell, kapcsolatok és jó ötletek. Ha van tudásod és jártál valahova tanulni, akkor nyilván ezek is könnyebben jönnek. Viszont vállalkozni szerintem sokkal nagyobb szívás tud lenni. Én inkább maxolom ki az alkalmazotti bért, minthogy belevágjak ilyesmibe, ízlések és pofonok.
2022. márc. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4.


Csak éppen egy kimaxolt alkalmazotti bér elég kevés dologra elég…


Mondjuk keres valaki havi nettó 1 millió forintot. Az semmi…


Egy nagypolgári budapesti lakás 120 millió forintnál kezdődik.


1db.


Tehát valahogy félre kéne tennie 10 éven keresztül a teljes fizetését ennek a valakinek, úgy hogy közben az inflációra is kitalál valamit… Vagyis valamibe be kell fektetnie és az már eleve egy kockázat lesz.

Akárhogy is, de elbukhatja rajta a nagy részét, vagy egészét…


Vagy felvesz hitelt, de úgysem sokkal jobb a helyzet.


És eleve hány évig kéne dolgoznia, hogy azt a bért egyáltalán elérje? Lehet már középkorú lenne addigra.

És akkor még gyűjtögessen 10 évig?

Vagy érje be egy putrival?


De akkor meg minek keres ennyit?


Egy normális budai luxus kertes ház, simán kerül tízszer ennyibe is. Milliárdos tétel…


Én ilyenre vágyom, ezért akarok tanulni, dolgozni hogy ilyenem legyen.



Meg jó nőket akarok dugni…


Lehet pszichopatának nevezni, de nekem semmit nem ér az élet, enélkül. Semmit.


23 éves vagyok, van már egy diplomám és életem legnagyobb hibájának tartom, hogy végig vittem azt az egyetemi szakot…


Mennyi energia ment a semmibe?

Te jó isten, én ebbe beleőrülök!


Muszáj kijavítanom a hibáimat és mások helyett magammal törődnöm.


Én megpróbáltam társadalmilag hasznos életet élni és úgy tekintettem a napi nehézségekre, hogy azok teremtik meg az egyensúlyt és azoknak köszönhetően tudok a szabadidőmben boldog lenni… Mert a jó érzésekhez kellenek negatív érzések is, nem lehet senki sem mindig boldog.


Viszont már annyira nem értem magamat, hogy azt nem is lehet kifejezni…

Senki nem értékeli azt, hogyha az idődet és az energiádat más jólétére fordítod! De nem csak, hogy anyagilag nem, hanem konkrétan senkit a világon nem is érdekel…

Nem hálásak. Vagyis ennek semmi értelme.


Csakis a magunk boldogságával érdemes foglalkozni, erre mindenkinek meg van a lehetősége…


Csak is az anyagi javak és a jólét számít, aki mást állít az csak simán nem bír energiát fordítani erre és nem akar egy nagy eséllyel vesztes meccs miatt ilyesmi célt hajszolni.


De csak egy életünk van és én az enyémet élvezni akarom, végeztem azzal hogy másokkal törődők, ugyanis abból nekem csak rossz származik. Nem az érdekem.

2022. márc. 8. 00:05
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Havi 2-8 millió forint annyira nem kevés. Bár attól függ, ki mire vágyik. Itthon simán elérhető a 2M bér egy expert számára a legtöbb piacképes ágazatban alkalmazottként is. Ha külföldre dolgozik remoteból, akkor több is.

2022. márc. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk ennyi aggyal nem leszel soha milliomos. Túl földhözragadt vagy.
2022. márc. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Dughatsz jó nőket, ahhoz nem kell ennyit tanulni. Befizeted azt a 100-150 ezret amit egy luxus prosti kér egy óráért és már dughatod is.


Egyébként huszonéves csajokat akkor is be tudsz fűzni, ha csak simán jól nézel ki, tehát sportolsz, izmos vagy, divatos a frizurád ápolt vagy (bőr, köröm) és igényesen öltözködöl. Ehhez nem kell budai luxusvilla.

Minnél gazdagabb vagy és ezt mutogatod is, annál több aranyásó nőt fogsz vonzani, aki egyáltalán nem azért szeret aki vagy, hanem csak a pénzedért. Ilyen életet akarsz?

Ettől függetlenül az élethosszig tartó tanulás ön-és-továbbképzés fontos dolog, főleg a mai világban, de ne a csajok miatt csináld, hanem magad miatt.

2022. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne a múlton izélj tesó, naponta mindig egy kicsi előrehaladással hozd kézközelbe azt, ami tűzbe hoz!


De ne felejtsd el felülbírálni azt, hogy mi hoz tűzbe igazán! Érzésem szerint most messze vagy legtermékenyebb önmagadtól, és itt az "önmagad" a legkevésbé sem egós értelemben hangzik el. Légy magadhoz őszinte testvérem! Ki, ha te nem? Tudd, mi a minimum, ami tényleg, de tényleg kell, és legyél képes mindenki érdekében azzá a fejlesztő erővé válni, aki intézi és intézteti, hogy a ténylegesen szükséges dolgokon túl, a szív számára kedves esztétikai tölteteket hordozó kisebb-nagyobb többletmunkák is rendben oda legyenek rakva, és legyél te a legelégedettebb azzal, amit sikerül kihozni ebből!


Azt hiszed, hogy utasítás... Nem? Akkor azt hiszed, hogy jókívánság. Nem. Ez áldás. Adja az Isten, hogy így legyen!

2022. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. 23 vagy, mire kitanulsz valami értelmeset leszel vagy 30, utána minimum egy 10 eves karrierlépcső mindegy mit tanultál, ezt a tapasztalat miatt végig kell vinni és ott leszel hogy lehet elérsz egy akár milliós fizut már. Ha nincs sok milliós tőkéd, milliárdos szülők, neked soha nem lesz 120 millás lakásod. Legalábbis nem magadtól, a magad energiájából, a magad tudásával.
2022. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!