Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » · MATEK-FIZIKA szak · Átmenjek...

· MATEK-FIZIKA szak · Átmenjek-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kikérni egy dologban, mert úgy érzem, hogy kissé "elcsesztem az életem". Jelenleg kilencedikes vagyok, egy általános szakra járok a gimiben, ahol inkább a humán tárgyakat nyomatják, VISZONT...

Nyolcadikban valahogy inkább a matek-fizika kezdett el érdekelni, de inkább a fizika. 5-ös is voltam belőle, viszont matekból egész felsőben csak 4-es. Na és pont ez volt az oka annak, hogy nem mentem matek-fizikára, mert azt gondoltam, hogy oda csakis akkor érdemes menni, ha mindkettőből profi vagyok. Na meg a matek írásbelim se lett a legjobb, csak 35 pontot szereztem az 50-ből. Szóval így gondoltam, hogy akkor jó lesz nekem ez az általános szak. Szeretem az osztályom is, meg minden, de mostanában egyre többet gondolok rá, hogy lehet, hogy át kéne mennem, mert én tényleg szeretnék a fizikával komolyan foglalkozni. Mindenképpen ez lenne a választott érettségi tárgyam. Mostmár utólag bánom, hogy nem oda jelentkeztem. Ti mit gondoltok, átmenjek-e vagy sem? Végülis még időben lennék, de nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés.



2022. márc. 8. 21:46
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én 4 évig jártam gimiben humán tagozatra, az összes reál tantárgyból elég rossz tanáraink voltak, nem is tanították meg rendesen ezért nem érdekeltek annyira. Aztán ahogy telt az idő, közeledett az érettségi, meg így az online oktatás alatt rájöttem, hogy eléggé reál beállítottságú vagyok, ezt az érettségim is tükrözi.

Ugyan osztályt nem váltottam (közösség miatt sem), most egyetemre készülök, ahol végre olyat tanulhatok amit szeretnék.

Lényeg a lényeg, kilencedikes vagy, én a helyedben, amennyiben tényleg elszánt vagy a fizikával kapcsolatban, akkor váltanék.

Később szerintem megbánnád, ha nem így döntöttél volna.

2022. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem valtanek. Pluszban annyi fizikát tanulsz, amennyit akarsz, de nem kötelező szenvedned az egész tagozatos matekkal. Nem maradsz le semmiről. Én természettudományos szakra mentem nyelvtagozattal, fakt se volt nálunk, de nem éreztem ezért soha hátrányban magam.
2022. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte teljesen biztos, hogy egy általános osztályban is lehet a középiskola utolsó két évére emelt óraszámú matekot és fizikát választani. Az pedig elég lesz arra, hogy elegendően magas pontszámú érettségit tegyél egy műszaki vagy természettudományos pályára való belépéshez. Ezeken a szakokon ugyanis többnyire alacsony a bejutási ponthatár. Ha tehetséges vagy, az egyetem első évében úgyis felhúzod magad a többiek szintjére.
2022. márc. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában a fizikának nem sok köze van az egyetemi fizikához, így szerintem arra ne fókuszálj annyira. Sokkal inkább az a fontos, hogy a matek menjen. Egyetemen eredményesebb az aki a matekot tudja, mint az aki a fizikát.
2022. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelenleg még gimis vagyok, nyelvi tagozaton.

Viszont én is már 8.-ban tudtam már, hogy inkább reálos vagyok és a biológia-kémia irányába szereznék majd tovább menni.

Szerintem, ha ráfekszel a fizikára és a matekra, simán mehetsz egyetemre matek-fizikával.

2022. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!