Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy válasszak egyetemet, ha...

Hogy válasszak egyetemet, ha nagyon sok különböző dolog érdekel?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és nagyon sok minden van ami érdekel és szívesen tanulnék tovább, de ezek eléggé különböznek egymástól. Ti mi alapján választottatok? Konkrét álmom nincs, hogy mit szeretnék majd dolgozni, így ezt nem tudod alapul venni. Voltam már több egyetem nyílt napján is, meg programokon amiket gimnazistáknak szerveztek, de mindenben volt valami ami színpatikus és mindenhol beszélgettem a diákokkal és nagyon tetszettek a közösségek, meg a programok. Már alig várom hogy egyetemista legyek, de nem tudom hogy dönthetnék.


Szívesen mennék művészettörténet szakra, politológiára, filozófiára, pszichológiára, meg hadtudományi szakra is. Egyetemekből eddig az ELTE, a Corvinus és a Pázmány a legszínpatikusabb.

A jegyeim jók, abban bízom hogy az érettségi is jól fog sikerülni, nyelvvizsgára is készülök. Erős gimnáziumba járok, szóval ez nem lesz akadály.



2022. márc. 15. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ne csak azt vedd figyelembe, hogy mi érdekel (persze ez is fontos), de mérlegeld azt is, hogy milyen szakkal milyen elhelyezkedési lehetőségeid lesznek.
2022. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

* szimpatikus.


Színpatikus - ez biztos valami freudi elszólás, legyél patikus. Gyógyszerészkar.

2022. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 igazad van, tényleg nincs szükség pl pszichológusokra, sem HR-esekre :D
2022. márc. 15. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Pszichológusnak tanulni sok év, ha befejezed a mesterképzést utána még egy csomó külön képzésre el kell menni ami nem kis pénz. A pszichológiànak van értelme, de elég felkapott szak, habár nagy a lemorzsolódás is (egy barátnőm pszichológiára jár, így belelátok).

HR-esből annyi van, mint a szemét :D

Filozófia, művészettörténet és politológia szak, ha éhen akarsz halni, akkor jó választás.

Hadtudományról nem tudok semmit.

Ne csak arra gondolj, mi az amit szeretsz vagy szívesen tanulnál. Fontos, hogy a szaknak legyen jövője és ne halj éhen a sok év tanulás után.

2022. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a politológiára csak azt tudom mondani, hogy engem is érdekel az aktuálpolitika, szerettem a törit is, szivesen olvasgatok a témában, de öreganyám reumás könyöke se akarna annyi száraz vackot bemagolni az évek alatt, mint amennyi a poltud tantervben van.

Persze ha te magolós beállítottságú vagy, akkor hajrá, de válaszd el a fejedben, hogy mi az, ami hobbi szinten/ideiglenesen érdekel, és mi az amit tényleg meg akarsz tanulni és nem undorodsz meg tőle az évek alatt sem.


Ez érvényes minden másra is, nem csak a poltudra és nem csak egyetemi szakokra.


Sok sikert! :)

2022. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 apacs01 válasza:
31%
Amiket leírtál, nos azok közül max a pszichológia az, amivel rendesen el tudnál helyezkedni, bár az sem egyszerű. A többi pedig olyan, hogy ha szaktekintéllyé válsz, könyveket írsz, publikálsz, akkor esetleg meg lehet belőlük élni, egyébként meg mehetsz a lidlbe pénztárosnak. De ha valamelyik nagyon érdekel, és megteheted, akkor pár évet rááldozni nem kár, már csak azért is, mert vannak munkahelyek, ahol a főnököt nem érdekli h milyen diplomád van, csak legyen vmi papírod, úgyhogy ártani nem árt.
2022. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!