Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek a helyemben...

Ti hogy döntenétek a helyemben, mindkét dolog/cél fontos, nem tudom melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nos 25 éves nő vagyok, jelenleg még otthon lakom a szüleimmel... (sajnos vagy nem sajnos, nem rég ért véget egy 4 éves párkapcsolatom, a barátommal összekartam költözni de nem jött össze, de ez mindegy is.)

Már lassan fél éve fix munkahelyem van, szeretem a munkám és jól keresek.

Viszont két nagy álmom van, hogy legyen egy saját autóm vagy hogy albérletbe költözzek és nemt udok dönteni.. :)


Kocsit nagyon szeretnék mert imádok vezetni, melóba járni is jobb lenne azzal, illetve bárhová közlekedni, csavarogni vele.

Viszont már igénylem azt is, hogy végre egyedül legyek egy lakásban ( vagy lakótárssal), és az hogy önálló legyek végre...

De most nem tudok dönteni melyiket valósítsam meg hamarabb, szívem szerint mindkettőt.

Az egyik barátnőm azt mondja menjek albiba, mert sokkal jobb életem lesz, a másik pedig azt hogy inkább a kocsi ...


Ti hogyan döntenétek a helyemben? :)

Köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 22. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Lakas. Nem is ertem hogy kerdes ez.

21 evesen kulonkoltoztem, meg jogsim/kocsi is csak 29 evesen lett, es nem anyagi okokbol.

2018. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

< = > vagyis: nincs olyan, hogy jó döntés.


Én előbb egy olcsóbb albit néznék, ahol egy megbízhatóbb emberrel összebútoroznék. Így nagyobb lenne az esélyem arra, hogy belátható időn belül autót is vehessek. Ha mindkettő pipa, akkor később lehet gyűjteni az önálló albizásra is.


Ha viszont fél év alatt annyi pénzt összetudsz otthon gyűjteni, amiből a kiszemelt autót megveheted, akkor maradj otthon és vedd meg a kocsit. Utána pedig ugyanannyi pénzből, és időből kijön egy albiba költözés is. Szóval max még egy évet otthon maradsz, és mindkettőt eléred, VAGY időben eltolod a kocsit és inkább albizol (de ugye itt kiteszed magad az élet kockázatainak, és nem feltétlenül fogod egy éven belül reálisan elérni mindkét célt, merthogy ugye az albizás pénzzabáló is lehet).


Neked az otthonmaradás - autó vásárlás - újabb pénzgyűjtés - megbízható emberrel albizás lehetőségét ajánlom, ebben a sorrendben. Azt, hogy én mit tennék, fent már leírtam :)


Nálad picivel idősebb, ffi voltam.

2018. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nálam az autó lenne az első, de csak mert Budapesten egy nagy családi házban lakunk (nem külváros). De ha panel lenne, biztos "menekülnék" hogy saját szférám legyen.

Mindkettő szabadságot fog adni, vagy így vagy úgy.

2018. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

jelenleg egy kertes házban lakok, a várostól 10 km-re :)

Szüleimmel elég jó a kapcsolatom, de persze már egy kis önállóságra és magánéletre is vágynék... azért nehéz a döntés. :)

2018. jan. 24. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!